layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: 40-lecie działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca "Lubenka"

rzeszow lubenkaZespół Pieśni i Tańca "Lubenka" posiada „Artystyczny Znak Jakości”. Prezentuje folklor ziemi rzeszowskiej oraz innych regionów Polski. W czasie 40-letniej działalności przez szeregi zespołu przewinęło się ponad 700 osób, a obecnie razem z grupami dziecięcymi, zespół liczy prawie 100 osób. "Lubenka" była gorąco oklaskiwana przez publiczność Belgii, Holandii, Rosji, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Bułgarii, Słowacji, Włoch, Niemiec, Grecji, Litwy, Węgier, Macedonii, Czech, Czarnogóry oraz Chorwacji. W rewanżu podejmuje gościnnie (w miarę możliwości finansowych) gości z zagranicy. Za wielki zaszczyt i wyróżnienie poczytuje sobie spontaniczny trzykrotny występ i przyjęcie na audiencji przez najwyższy autorytet naszych czasów - Papieża Jana Pawła II.

Do tej pory zespół zgromadził bardzo bogatą dokumentacje prasową, zdjęciową i filmową. Dodać trzeba do niej również liczne dyplomy, wyróżnienia i nagrody, które stanowią plon rozmaitych przeglądów i festiwali folklorystycznych. W 2013r „Lubenka” zdobyła I miejsce w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej w Kielcach. W ubiegłym roku zespół zajął I miejsce w IX Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów 2016” oraz III miejsce w X Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym „Roztańczona wiosna” w Głogowie Młp.

Zespół Pieśni i Tańca” Lubenka” obchodzi w tym roku Jubileusz 40-lecia działalności. Doceniając wkład zespołu w podtrzymywanie tradycji i kultury narodowej, Zarządu Województwa Podkarpackiego przyznał „Lubence” nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury.

Miejsce Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka