layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Koncert pamięci Rafała Potockiego

180927 rzeszow koncertpotockiPopularna i ceniona na całym świecie Kapela ze Wsi Warszawa oraz amerykańska grupa folkowa Woody Sez zagrają 4 października w rzeszowskim Teatrze Maska, by uczcić pamięć naszego kolegi i przyjaciela - dziennikarza Radia Rzeszów – Rafała Potockiego. Bezpłatne wejściówki można odbierać od dzisiaj w siedzibie Estrady Rzeszowskiej

Koncert Woody Sez to był pomysł Rafała, dla którego liczył się kunszt artystyczny muzyków i aktorów, którzy na co dzień są związani z Broadwayem i nowojorską bohemą. Ale ważna była również historia opowiadana przez Woody Sez podczas występów. To historia Woody Guthriego, który wprowadził do kultury masowej jednego z najważniejszych jej bohaterów: pieśniarza przychodzącego do ludzi z gitarą i śpiewającego o ich problemach. Bez Guthriego nie byłoby: Boba Dylana, The Animals, Bruce’a Springsteena, Pearl Jam, Radiohead, Manu Chao, Rage Against The Machine i tysięcy innych, którzy nadal mają własne (często kontrowersyjne) zdanie.

Koncert, nad którym zaczął pracować Rafał, postanowili dokończyć jego przyjaciele. Dlatego do Woody Sez dołączy Kapela Ze Wsi Warszawa - grupa o międzynarodowej sławie, nagradzana prestiżowymi wyróżnieniami zarówno w Polsce jak i za granicą.

Koncert odbędzie się 4 października w Teatrze Maska, o godz. 19.00. Godzinę wcześniej odbędzie można spotkać się z muzykami Kapeli ze Wsi Warszawa we foyer teatru.

Organizatorem koncertu jest Estrada Rzeszowska, współorganizatorem Polskie Radio Rzeszów, a partnerami Empik oraz Teatr Maska. Wstęp tylko z zaproszeniami. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa pojedyncze zaproszenia.

***

Rafał Potocki był dziennikarzem z krwi i kości, starał się w sposób zrozumiały, ale bez uproszczeń, opisywać otaczającą nas rzeczywistość. Poza muzyką pasjonował się historią Bieszczad, kulturą alternatywną, literaturą i... pszczelarstwem, uwielbiał też podróże i spotkania z ludźmi. Jego relacje i reportaże trafiały przede wszystkim na antenę Polskiego Radia Rzeszów, ale także innych rozgłośni Polskiego Radia. Był niezwykle kreatywny, sumienny i w swojej pracy uczciwy. Miał wyjątkowe poczucie humoru i dużo, bardzo dużo ciepła.

Źródło: https://www.radio.rzeszow.pl

Miejsce Rzeszów