layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Festiwal Kultury Bez Barier 2018 w rzeszowskim Muzeum Dobranocek

rzeszow muzuemdobranocekTegoroczne hasło Festiwalu MOŻESZ! odzwierciedla jego ideę – by ci, którzy kulturę tworzą chcieli ją kierować do jak największej liczby odbiorców, uwzględniając ich indywidualne potrzeby, a ci, do których ta oferta jest adresowana – mogli z niej korzystać.

PROGRAM FESTIEWALU W MUZEUM DOBRANOCEK

28.09 - 07.10 indywidualne zwiedzanie wystawy stałej i ekspozycji czasowej "Granie nie tylko na ekranie" oraz projekcje filmowe popularnych polskich filmów animowanych.

29 - 30.09 w godz. 11.00 - 12.00 będzie zwiedzanie grupowe z przewodnikiem wystawy stałej i ekspozycji czasowej, a po zwiedzaniu okazja obejrzenia archiwalnych odcinków dobranocek "Jacek i Agatka" oraz "Gąska Balbinka".

Natomiast w godz. 16.00 - 17.00 zwiedzanie grupowe z przewodnikiem wystaw stałej i czasowej przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (tyflograficzne odwzorowania eksponatów, wydawnictwo w brajlu z dotykowymi ilustracjami, kody QR do filmów z tłumaczem języka migowego i lektorem) a po zwiedzaniu okazja wzięcia udziału w pokazie filmowym animacji "Miś Fantazy" z audiodeskrypcją oraz filmu "Len" również z audiodeskrypcją, tłumaczem języka migowego oraz napisami.

29.09 "Dzień gier". Zorganizowany zostanie we współpracy z firmą Gamekeeper w Rzeszowie. Goście muzeum będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnych grach.

30.09 w godz. 15.00 - 16.00 zapraszamy na "Eko-Dobranocki" - międzypokoleniowe warsztaty, podczas których znani bohaterowie bajek zostaną wykonani przy pomocy materiałów z recyklingu.

Informacje, ceny oraz rezerwacje na wszystkie atrakcje będą dostępne pod numerem telefonu 17 748 36 51. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Miejsce Rzeszów