layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

XIII Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny

jaslo festiwalLiteracka jesień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zapowiada się nad wyraz ciekawie za sprawą XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego do udziału w którym już dziś zapraszamy! Od 17 września do 5 października czeka nas kolejna odsłona niepowtarzalnych spotkań z udziałem współczesnych twórców literatury polskiej oraz osób związanych z naszym regionem. Nie może Cię zabraknąć!

Propozycje dla dorosłych i młodzieży

W ramach Festiwalu pasjonaci czytania spotkają się z twórcami, zdobywcami nagród literackich: Ewą Winnicką, reporterką, autorką m.in. powieści „Londyńczycy”, „Angole”, laureatem Nagrody Literackiej Nike w 2012 r. Markiem Bieńczykiem, eseistą, autorem m.in. zbioru esejów „Książka twarzy” czy powieści „Tworki”, „Terminal”. Odbędzie się także spotkanie z Moniką Sznajderman, autorką m.in. „Fałszerzy pieprzu”. O swoich książkach non-fiction opowie czytelnikom Iwona Kienzler. Pasjonaci poezji porozmawiają z Janem Tulikiem, Mariuszem Kalandykiem, Grzegorzem Kociubą oraz Zofią Bartecką o najnowszym zbiorze liryki „We dnie, w nocy. Anioły w wierszach poetów Podkarpacia”.

Dodatkowo uczestnicy Festiwalu spotkają się z Szymonem Hołownią, pisarzem i publicystą, znanym szerszemu gronu odbiorców dzięki swoim książkom, m.in. „Ludzie na walizkach”, „Jak robić dobrze” czy „Instrukcja obsługi solniczki” oraz programom telewizyjnym. Miłośnicy dalekich podroży będą mieli okazję usłyszeć o pasji i sile, jaką niesie ze sobą odkrywanie świata w relacji Jacka Pałkiewicza, podróżnika i reportera, odkrywcy źródła Amazonki oraz autora licznych publikacji podróżniczych. Pasjonaci kobiecej literatury obyczajowej porozmawiają zaś o książkach z Krystyną Mirek, autorką m.in. „Rodzinnych sekretów” i wielu innych powieści osadzonych realiach codzienności.

Propozycje dla dzieci

Dzieci spotkają się ze znanymi oraz lubianym twórcami współczesnej literatury dla najmłodszych – ilustratorką Olą Cieślak, autorką książki „Kola disco” z inspiracji której najmłodsi przez moment zamienią się w nietuzinkowe zwierzaki. Nieco starsi zaś poznają „Książkę do zrobienia” i zastanowią się jakimi słowami można powiedzieć komuś coś miłego. Wspólnie z Joanną Olech mali uczestnicy festiwalowych spotkań m.in. odpowiedzą na pytanie: kto ty jesteś? I porozmawiają o tym, jak powinien wyglądać patriotyzm. Z kolei wraz z ilustratorką Jolantą Richter-Magnuszewską przyjrzą się współczesnej ilustracji i wysłuchają opowieści o tym, jakie historie obrazkowe kryją się w książce „Roku na targu”.

Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Festiwalu jest bezpłatny.

Szczegółowy harmonogram XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego
17 września – 5 października

17 września

09.00 Drzemie we mnie zwierz – warsztat z książką „Kola disco”

11.30 Dla każdego coś miłego – warsztat z „Książką do zrobienia”

17.00 W obliczu faktu – spotkanie autorskie z Ewą Winnicką

19 września

11.00 Twórczy profil – warsztat eseju z Markiem Bieńczykiem

17.00 Twórczy profil – spotkanie autorskie z Markiem Bieńczykiem

20 września

17.00 Podwójna ścieżka – spotkanie autorskie z Moniką Sznajderman

25 września

17.00 Uroki dziejów – spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler

Projekt: Biblio-aktywni! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

26 września

9.00 Kto ty jesteś? Czyli o patriotyzmie tak po prostu – spotkanie autorskie z Joanną Olech

16.00 Kto ty jesteś? Czyli o patriotyzmie tak po prostu – spotkanie autorskie z Joanną Olech

Projekt: Rośniemy w Niepodległość! dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „ Na 100 Niepodległa”.

27 września

11.00 W poszukiwaniu sensu – spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

17.00 W poszukiwaniu sensu – spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

28 września

17.00 Pasja i siła – spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem

2 października

17.00 Oblicza kobiecości – spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

3 października

9.00 Targowisko rozmaitości – spotkanie autorskie z Jolantą Richter-Magnuszewską

5 października

17.00 Podkarpackie Anioły – spotkanie autorskie z Janem Tulikiem, Mariuszem Kalandykiem, Grzegorzem Kociubą oraz Zofią Bartecką

Miejsce Jasło