layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Łańcut: Warsztaty dla dzieci i młodzieży „Łańcut w filmie”

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do udziału w warsztatach filmowych z cyklu „Łańcut w filmie”. Tegoroczna edycja pt. „Opowieści niesamowite” jest adresowana do dzieci i młodzieży w wieku 9-13 lat.

W 1970 r. we wnętrzach łańcuckiego Zamku, w pałacach w Kozłówce i Oborach, podlubelskich Zawieprzycach realizowano zdjęcia do filmu „Lokis. Rękopis profesora Wittembacha”. Na ekrany kin film w reżyserii Janusza Majewskiego wszedł jesienią tego samego roku.

Uczestnicy warsztatów podobnie jak w ubiegłym roku, wyruszą śladami ekipy filmowej, porozmawiają o noweli Prospera Mérimée, która stała się kanwą scenariusza, a także będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie – dlaczego powstawały opowieści fantastyczne? Młodzi pasjonaci sztuki filmowej poznają również niejedną zamkową legendę. Niewątpliwą atrakcją przygotowaną dla uczestników zajęć będzie wejście w rolę ekipy filmowej i przygotowanie krótkiej etiudy.

W ramach cyklu „Łańcut w filmie” zostaną zaprezentowane znane i popularne polskie produkcje, prezentujące piękno łańcuckich wnętrz.

Zajęcia odbędą się w terminach 28.10 i 4.11.2017r.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 1 zł /50 gr. za każde spotkanie.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia przejmuje Dział Edukacji Muzealnej – tel. 12 225 20 08, wewnętrzny 129 i 139.

Miejsce Łańcut

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń