layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Mielec: Koncert Inauguracyjny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej

Dzień 8 października ma szansę na trwałe zapisać się w historii lokalnej kultury za sprawą Koncertu Inauguracyjnego Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej, inicjatywy bez precedensu w dziejach Mielca i regionu.

W ten sposób spełniają się marzenia środowiska muzycznego i melomanów o posiadaniu własnego zespołu tej kategorii oferującego niecodzienny nad Wisłoką rodzaj przeżyć estetycznych. Na ten fakt warto spojrzeć w szerszym kontekście, bowiem Mielec stanie się trzecim miastem w Polsce poniżej 70 tys. mieszkańców mogącym pochwalić się taką formacją. To nie tylko pozytywny wyróżnik miasta w skali kraju, ale przede wszystkim impuls dynamizujący miejscowe życie artystyczne i otwierający nowe, szerokie możliwości jego rozwoju.

W premierowym występie 35 muzyków pod dyrekcja Franciszka Wyzgi zaprezentuje przybyłym do Sali Widowiskowej Domu Kultury SCK, jak na rangę uroczystości przystało, perełki muzyki poważnej – Symfonię nr 40 g-moll kv 440 Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Uwerturę do operetki „Lekka kawaleria” Franza von Suppe. Tak rozpocznie się debiutancki sezon artystyczny 2017/2018, w którym Orkiestra wystąpi jeszcze czterokrotnie – w listopadzie mieleccy już symfonicy zaprezentują Koncert Niepodległościowy, w styczniu i lutym zabrzmią koncerty Noworoczny oraz Karnawałowy, a na finał w kwietniu Koncert Wiosenny.

Miejsce Mielec

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń