layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

EDD Międzynarodowe Spotkanie Artystów - Słonna Reedycja 2017

Chcemy podczas tego spotkania zwrócić uwagę na krajobraz i ludzi którzy go kształtują, jako otwarte formalnie, bogate źródło inspiracji współczesnej twórczości plastycznej. Region Podkarpacia to bogata historia, łącząca różne tradycje i religie budujące tutaj przez wieki wspólny krajobraz kulturowy, wiąże to co ludzkie z naturalnym środowiskiem przyrodniczym. Spróbujemy zmierzyć się z tym tematem poprzez próbę odczytania jego wielowarstwowych treści i wzajemnych relacji.

Chcemy także zwrócić uwagę na potrzebę porządkowania przestrzeni i zachowanie ładu, aby przekazać kolejnym pokoleniom krajobraz zapisany treściami świadczącymi o wielowiekowej historii i szacunku dla człowieka oraz środowiska, budzącego poczucie identyfikacji.

W przedsięwzięciu udział weźmie 12 zaproszonych artystów plastyków z Polski, Niemiec i Anglii

Wystawy towarzyszące:

14 sierpnia - 13 września 2017

Roderick Murray – malarstwo / Kresowy Dom Sztuki, Dubiecko

1–20 Września 2017

Maria Ferenc – rysunek / Galeria Sztuki Współczesnej, Przemyśl

15 września - 11 października 2017

Rena Wota - Touch Me Please / Dwór Karwacjanów, Gorlice

16 września – 22 Października 2017

Międzynarodowe Spotkanie Artystów - Słonna Reedycja 2017 (wystawa końcowa)

Kresowy Dom Sztuki, Dubiecko

Historia Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu sięga 1976 roku, kiedy to w naszym mieście powstało Biuro Wystaw Artystycznych. Galeria pod obecną nazwą jest jego kontynuatorem, a prowadzona przez nią działalność ma charakter wystawienniczy, wydawniczy i edukacyjny. Galeria promuje

i dokumentuje aktualne zjawiska i tendencje we współczesnych sztukach wizualnych. Organizujemy wystawy, konkursy, przeglądy, spotkania, sympozja i plenery. Szczególnie ważna jest dla nas współpraca z artystami, galeriami i muzeami, a także uczelniami artystycznymi usytuowanymi w naszym makroregionie i regionach przygranicznych krajów sąsiednich: Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Oprócz wystaw indywidualnych i zbiorowych, Galeria realizuje szereg autorskich projektów, m. in. : Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat Srebrny Czworokąt, Grafinale, Teraz MY! Młoda Grafika Polska, Międzynarodowe Spotkania Artystów, Artyści bez granic / Paper No Limit, czy ArteFakty / Podkarpacka Galeria Sztuki Współczesnej. Promujemy podkarpackie środowisko artystyczne, organizując wystawy jego najlepszych twórców.

Miejsce Dubiecko
Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu
37-700 Przemyśl
ul. T. Kościuszki 3
Telefon: 16 678 3881
e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
bwaprzemysl.pl

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń