layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Atrakcje turystyczne

Podkarpackie to szczególne miejsce na ziemi, szczególne, bowiem jego współczesny wizerunek kształtowało pogranicze, w którym te ziemie od zawsze funkcjonowały. Z tego tygla dziejowych zawirowań i wielowiekowego współistnienia różnych grup etnicznych zrodziły się nieporównywalne z innymi regionami Polski walory kulturowe, wzmocnione także dużym bogactwem środowiska naturalnego. Może właśnie dlatego województwo podkarpackie jest pod względem turystycznym jednym z najatrakcyjniejszych w skali kraju, a nawet Europy.

Za perłę podkarpackiej turystyki mogą bez wątpienia uchodzić Bieszczady, będące europejską oazą wtórnie zdziczałej przyrody, kryjące materialne pozostałości niemal pół tysiąca lat bytności Bojków, Polaków i Żydów. Wiele do „zaoferowania” ma również Beskid Niski z przepiękną doliną górnego Wisłoka, gdzie dominującą grupą etniczną byli niegdyś Łemkowie. Duże walory krajobrazowe przypisuje się także pogórzom: strzyżowsko-dynowskiemu i przemyskiemu. Natomiast północna część województwa: Kotlina Sandomierska i przylegające do niej Roztocze, obfituje w bogactwo znaczących zabytków kultury.
 
W Podkarpackiem każdy turysta znajdzie coś dla siebie, bo owo „turystyczne jezioro rozmaitości” sprzyja wszelkiego rodzaju wojażom i wędrówkom. Bez wątpienia jednak są takie miejsca, które mogą uchodzić za wizytówkę województwa i tym samym zyskały sobie miano atrakcji. 
 
Zachęcamy do lektury naszych wydawnictw:
 
Podróże po architekturze
 
podroze po architekturze
 
 
 
 
 
Dziejami techniki inspirowane
 
dziejami techniki inspirowaneNajbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń