layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

25. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe

rzeszow karnawalowe11 wydarzeń, znakomite nazwiska polskiej sceny teatralnej, aktorzy znani z produkcji filmowych i telewizyjnych, świetnie zapowiadający się młodzi artyści i profesjonalni muzycy – krótko mówiąc rozpoczyna się 25. jubileuszowa edycja Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych.

Zgodnie z tradycją Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych w weekend, 8 - 10 lutego na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędą się gościnne występy teatrów z różnych części Polski.

W tym roku rzeszowska publiczność będzie miała okazję zadrżeć ze strachu za sprawą spektaklu z repertuaru warszawskiego Och-Teatru (sztuka „Kto nas odwiedzi?” ze znakomitymi rolami Jadwigi Jankowskiej-Cieślak i Jana Peszka), poznać nieoczywiste, a niekiedy wręcz absurdalne kulisy pracy w teatrze (spektakl „Czego nie widać” w wykonaniu 18 aktorów krakowskiego Teatru Bagatela) i poszukać odpowiedzi na pytanie, czy współczesna singielka (Anna Guzik-Tylka) może z powodzeniem odnaleźć się w tradycyjnej roli pani domu (spektakl „Singielka2, czyli Matka Polka” Teatru Polskiego w Bielsku-Białej).

Tuż po spektaklach foyer teatralne zamieni się w salę koncertową. Sympatyków nastrojowych brzmień bawić będą Dominika Kobiałka oraz Domarski Kwintet. Z recitalem piosenki aktorskiej wystąpi znana m.in. z fenomenalnie zagranej i zaśpiewanej roli Edith Piaf Małgorzata Pruchnik-Chołka.

Inne wydarzenia, które odbędą się w ramach RSK to czytanie performatywne oraz spektakl „Igraszki z Szekspirem” - to ukłon w stronę młodości i świeżego spojrzenia na sztukę.

Tegoroczne Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe rozpoczną się 7 lutego czytaniem performatywnem niedawno powstałej sztuki Michała Kurkowskiego pt. „Bracia”. Reżyserem czytania jest studentka Akademii Teatralnej w Warszawie Karolina Szczypek. Natomiast 8 lutego na deskach Szajna Galerii zadebiutuje Młoda Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Grupa młodych pasjonatów teatru o dużych zdolnościach aktorskich zagra spektakl „Igraszki Szekspira” będący ciekawą kompilacją wybranych tekstów dramaturga wszech czasów. Przedstawienie jest efektem kilkumiesięcznej pracy młodych aktorów pod kierunkiem Barbary Napieraj, aktorki rzeszowskiego teatru i wieloletniego pedagoga.

Na pożegnanie karnawału (28 lutego) w rzeszowskim teatrze odbędzie się uroczysty finał Teatralnego Speed Datingu realizowanego w ramach inicjatywy pod nazwą Scena Nowej Dramaturgii. Młodzi reżyserzy i literaci z całej Polski, którzy wcześniej dobrali się w pary realizatorskie i przez zaledwie dobę pracowali nad wspólną wizją spektaklu, w czasie finału przedstawią widzom efekty tej współpracy. Zwycięska koncepcja wkrótce ma szansę na wystawienie na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, a wybrane projekty zaprezentowane zostaną także w formie otwartych słuchowisk, instalacji teatralnych czy czytań performatywnych. Kuratorami SND są reżyserka Martyna Łyko i krytyk teatralny i dziennikarz Witold Mrozek.

W ten dzień z karnawałem nastąpi pożegnanie muzycznie za sprawą koncertu znakomitego pianisty i kompozytora jazzowego Pawła Kaczmarczyka. Wcześniej, przybyli do foyer teatru goście wezmą udział w finisażu niezwykłej wystawy „RZE design”. Cieszyć i zaskakiwać ich oczy będzie ultranowoczesna sztuka użytkowa - prace dyplomowe słuchaczy studiów podyplomowych kierunku Wzornictwo Przemysłowe i Druk 3D Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Program:

7 lutego

- godz. 19.00 - czytanie performatywne: Michał Kurkowski Bracia, reż. Karolina Szczypek (60 minut), Mała Scena

8 lutego

- godz. 16.00 - Igraszki z Szekspirem, opieka artystyczna Barbara Napieraj, chor. Marta Bury, Młoda Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (75 minut), Szajna Galeria
- godz. 18.00 - Igor Sawin, Kto nas odwiedzi, reż. Cezary Tomaszewski, Och Teatr w Warszawie (75 minut), Duża Scena
- godz. 20.00 - WINO–ONA–ŚPIEW: koncert Dominiki Kobiałki, Foyer

9 lutego

- godz. 18.00 - Michael Frayn, Czego nie widać, reż. Maciej Wojtyszko, Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie (145 minut, 1 przerwa), Duża Scena
- godz. 20.30 - WINO–ONA–ŚPIEW: koncert Domarski Kwintet, Foyer

10 lutego

- godz. 18.00 - Jacek Bończyk, Singielka 2, czyli Matka Polka, reż. Jacek Bończyk, Teatr Polski w Bielsku-Białej (100 minut), Duża Scena
- godz. 20.00 - WINO–ONA–ŚPIEW: recital Małgorzaty Pruchnik Chołki, Foyer

28 lutego

- godz. 16.30 - Finisaż wystawy RZE design – prezentacja prac dyplomowych studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
- godz. 18.00 - Martyna Łyko, Teatralny Speed Dating – finał, Scena Nowej Dramaturgii Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Foyer
- godz. 20.00 - koncert Pawła Kaczmarczyka, Foyer

Szczegóły: https://teatr-rzeszow.plKalendarz wydarzeń

Październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1