layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

XVIII Dzień Papieski w Rzeszowie

rzeszow dzienXVIII Dzień Papieski skupia się wokół 3 rocznic: 60. rocznicy sakry biskupiej Karola Wojtyły, 40. rocznicy wyboru na papieża i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Program:

11.30 – gry i zabawy dla dzieci w Wiosce Papieskiej zorganizowanej w Parku Papieskim

15.00 – Msza św. w katedrze (dziękczynienie za Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru na papieża)

16.00 – przemarsz do Parku Papieskiego

16.15 – Program Papieski: spektakl o Janie Pawle II, album dla papieża, animacja „Polska nasza ojczyzna”, przemówienia i błogosławieństwo, losowanie nagród dla uczestników Pielgrzymowania Rzeszowskim Szlakiem Świętych

17.30 – Koncert Papieski w wykonaniu Niny Nowak i Zespołu Muzyków Polskiego Radia i Telewizji . W programie najpiękniejsze arie i pieśni sakralne.

Nina Nowak (alt) - Przemyślanka z urodzenia , to jedna z najbardziej znanych polskich śpiewaczek klasycznych .

W jej życiorysie przeczytamy: “Czołowa polska śpiewaczka-alt występująca w najbardziej elitarnych salach koncertowych świata, współpracująca z najbardziej prestiżowymi orkiestrami w kraju i za granicą.” Śpiewała dla papieża Jana Pawła II, króla Jordanii Abdullaha II i królowej Ranii, na urodzinach Królowej Elżbiety a także na gali UEFA na Zamku Królewskim w Warszawie podczas otwarcia piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012r.. Współpracuje m.in z Krzysztofem Pendereckim. z Orkiestrą Symfoniczną Teatru Wielkiego – Opery Narodowej nagrała pieśni o miłości a u boku Andrea Bocellego miłosne duety. “Love songs” to jej ulubiony gatunek.

Nina Nowak wspiera budowę szpitali w Afryce, akcje brytyjskiego Czerwonego Krzyża (za działalność humanitarną otrzymała nagrodę ONZ)

Mówi o sobie “Jestem dziewczyną z Podkarpacia” a o Przemyślu w którym stawiała pierwsze muzyczne kroki pisze “piękne starodawne miasto”.

Jej pierwszą nauczycielką była babcia, arystokratka Anna Jankowska - Sapieha, która uciekła do Przemyśla z rodzinnego pałacu we Lwowie, gdy Niemcy i współpracujący z nimi Ukraińcy wkroczyli do miasta.

Nina Nowak to absolwentka przemyskiej Państwowej Szkoły Muzycznej im A.Malawskiego i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Kolejne szczeble edukacji ukończyła z wyróżnieniem. Uzyskała także doktorat nauk muzycznych wokalistyki i fortepianu. A gdy wyjechała do USA, zdobyła prestiżowe stypendium wokalne na Akademii Muzycznej w Houston. Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich w Konserwatorium Wiedeńskim oraz w Royal Music Academy w Londynie.

Wydarzenie w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/dzienpapieski2018/Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30