layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Krośnieńska Jesień Muzyczna 2018

krosno jesienKROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA. Instrumenty historyczne i koncert z wizualizacją 3D, Bach i jazz, Alicja w Krainie Muzycznych Dziwów i Pasja Janowa - to wszystko w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w ramach Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej.

KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA
PROGRAM

20 września 2018 (czwartek), godzina 19.00

AGA ZARYAN
Bilet normalny 60, ulgowy 50, z KKM 40 zł

AGA ZARYAN - PIERWSZA DAMA POLSKIEGO JAZZU
Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Artystka podbija serca publiczności podczas koncertów na całym świecie. Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym. Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona słuchaczy.
Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in.: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności 2017.

 

23 września 2018 (niedziela), godzina 18.00

PERŁY MUZYKI POLSKIEJ

Wojciech Waleczek - fortepian
Acoustic Quartet
Mateusz Moś - I skrzypce
Marcin Sidor - II skrzypce
Ewa Sidor - altówka
Mateusz Mańka - wiolonczela

ACOUSTIC QUARTET powstał w 2014 roku. Kwartet smyczkowy tworzą absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Szczególnie dużo uwagi poświęcają promocji muzyki polskiej. „Perły muzyki polskiej” to najpiękniejsze dzieła polskiej muzyki klasycznej i filmowej opracowane na fortepian i kwartet smyczkowy. Wykonawcami koncertu są wybitny polski pianista Wojciech Waleczek oraz Acoustic Quartet. Utwory Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Grażyny Bacewicz, Michała Kleofasa Ogińskiego, Stanisława Moniuszki, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Wojciecha Kilara zostały zaaranżowane przez Kamila Pawłowskiego - kompozytora współpracującego z wieloma teatrami, filharmoniami i zespołami kameralnymi w Polsce.

Program

Henryk Wieniawski - Kujawiak
Stanisław Moniuszko - Mazur z opery „Straszny Dwór”
Mikołaj Kleofas Ogiński - Polonez a-moll „Pożegnanie Ojczyzny”
Grażyna Bacewicz - Oberek
Ignacy Jan Paderewski - Krakowiak Fantastyczny, op.14, nr 6
Fryderyk Chopin - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur, op. 22
Wojciech Kilar - Suita Muzyki Filmowej

Bilet normalny 40, ulgowy 30, z KKM 20 zł

27 września 2018 (czwartek), godzina 10.30

SZTUKA.OBECNY! w ramach Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej

ALICJA W KRAINIE MUZYCZNYCH DZIWÓW
Filharmonia Futura

Multimedialny spektakl muzyczny dla dzieci (5-12 lat) „Alicja w krainie muzycznej magii” to muzyka, magia, intryga, dynamiczna akcja i dobry humor. Akcja spektaklu rozgrywa się na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Jest to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna. Publiczność poznaje niezwykle barwnych bohaterów. Na ekranie pojawia się, m.in.: Skrzypek na dachu (Zbigniew Wodecki) i dobra wróżka Polihymnia (Małgorzata Ostrowska), na scenie Królik Raper, Kapelusznik Jazzman, księżna Atonalia, komputerowy Wirus, pełen złych zamiarów intrygant Tryton oraz tytułowa Alicja. Widowisko przepełnione jest muzyką i humorem. Spektakl ma także walor edukacyjny. Podróżując po Królestwie Muzycznej Magii, główna bohaterka poznaje klasyczne i współczesne gatunki muzyczne, a także zapoznaje się z instrumentami i terminologią muzyczną.

Czas trwania: ok. 70 min.
Scenariusz, muzyka, reżyseria: Mikołaj Blajda
Produkcja: Sylwia Lorens

Bilet 20 zł

28 września 2018 (piątek), godzina 10.00*

SZTUKA.OBECNY! w ramach Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej

BEETHOVEN ELECTRIC W 3D
Filharmonia Futura

Pierwszy w Polsce koncert z wizualizacjami 3D!
Pełne energii, współczesne aranżacje muzyki Beethovena, w których instrumentom klasycznym towarzyszą dźwięki kreowane elektronicznie. Niezwykle efektownie brzmią fragmenty dzieł mistrza wykonywane przez beatboxera (Maciej Recha). Całości dopełniają solistyczne partie znakomitych instrumentalistów: Dominika Wani (fortepian), Kuby Żyteckiego (gitara), Stanisława Słowińskiego (skrzypce), Łukasza Adamczyka (bas) oraz operowy głos Sylwii Lorens. Wizualizacje 3D autorstwa Kopaniszyn Studio wprowadzają niezwykły, wręcz metafizyczny klimat. W programie usłyszeć można największe dzieła Beethovena (m.in. fragmenty V i IX symfonii, Sonaty Księżycowej, Dla Elizy i Sonaty Patetycznej). Awangardowy projekt Filharmonii Futura otworzył jej pierwszy sezon w Krakowie.

Scenariusz, aranżacje utworów, reżyseria: Mikołaj Blajda
Produkcja: Sylwia Lorens

Bilet 20
*Uwaga! Widowisko w artKinie, ul.Bieszczadzka 1

29 września 2018 (sobota), godzina 18.00

PASJA JANOWA WEDŁUG J.S. BACHA

Soliści i Karpacka Orkiestra Barokowa
Fabio Bonizzoni - dyrygent

Wystąpią:

Soliści i Karpacka Orkiestra Barokowa na instrumentach historycznych

Fabio Bonizzoni - dyrygent
Karol Kozłowski - tenor

Pasja według św. Jana - wcześniejsza, jedna z dwóch pasji, jakie zachowały się w całości, autorstwa Johanna Sebastiana Bacha.
Powstała w ostatnim okresie jego twórczości, gdy zajmował stanowisko kantora przy Kościele św. Tomasza w Lipsku, na zamówienie rady miejskiej. Premiera odbyła w 1724 w Wielki Piątek w Kościele św. Mikołaja w Lipsku. Przed następnym wykonaniem dzieła w 1727 Bach opracował ją na nowo i ta wersja wykonywana jest do dzisiaj. Tekst pasji to w całości 2 rozdziały Ewangelii św. Jana: J 18,1-40 oraz J 19,1-42 (od pojmania Jezusa do złożenia Jego ciała do grobu po ukrzyżowaniu). Soliści: Ewangelista, Piotr, Jezus, Piłat oraz Chór. Bach umieścił w pasji wiele arii i chorałów, które ilustrują śpiewaną ewangelię i określają uczucia kompozytora, będąc jakby jego modlitwą do Boga. Pasja składa się z dwóch części. Jej mocną stroną jest dramatyzm, spójna konstrukcja i surowa prostota.

Czas trwania: ok. 2 godziny
bezpłatne wejściówki
sfinansowano ze środków Fundacji PZU

30 września 2018 (niedziela), godzina 18.00

KROŚNIEŃSKA LEKCJA MUZYKI FUNDACJI PADEREWSKIEGO

Koncert w wykonaniu pedagogów, uczniów i absolwentów krośnieńskich szkół muzycznych

Fundacja Paderewskiego została założona w 2011 roku przez czworo miłośników i propagatorów muzyki klasycznej: Patrycję Domagalską, Monikę Fabisz, Ewę Cisowską i Daniela Eibina. Głównym jej celem jest upowszechnianie muzyki klasycznej oraz troska o jej jak najlepszą recepcję wśród krośnian. Przez kilka lat działalności Fundacja zorganizowała lub współpracowała przy organizacji wielu imprez związanych z muzyką klasyczną - koncertów, spektakli, kursów mistrzowskich dla młodych adeptów sztuki muzycznej, a także ufundowała szereg stypendiów dla młodych artystów. Fundacja współpracuje z wieloma podmiotami mającymi podobne cele (są to m.in. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie, Krośnieńskie Towarzystwo Muzyczne, Muzeum Podkarpackie) i dzięki tej współpracy przyczynia się do integracji środowiska muzycznego w Krośnie. Jedną z ważniejszych inicjatyw Fundacji jest doroczny koncert „Lekcja Muzyki”, który dzięki współpracy z RCKP w Krośnie odbywa się w ramach Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej. Koncert ten ma na celu pokazanie mieszkańcom miasta utalentowanych muzyków, którzy uczą się w krośnieńskich szkołach muzycznych, dzięki czemu mają oni okazję zaprezentowania swoich umiejętności i osobowości artystycznych szerszej publiczności. Fundacja organizuje także koncerty i spektakle promujące muzykę dawną, wykonywaną na instrumentach z epoki, a także kursy mistrzowskie dla młodzieży zainteresowanej wykonawstwem historycznym. Kursy prowadzone były w ramach kilku edycji Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki, a także w ramach współorganizowanego z RCKP festiwalu Kultura Wieków Dawnych. Stypendystami i podopiecznymi Fundacji są utalentowani młodzi muzycy (m.in. Kacper Żaromski i Jan Chłap) wywodzący się z naszego regionu i rozpoczynający dopiero swoją działalność artystyczną, mając już często na koncie wiele nagród na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich.

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek - piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Rezerwacja telefoniczna i internetowa:
13 43 218 98 w. 159 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30