layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Finał Warsztatów Piosenkarskich ZAKR scena na rzeszowskim Rynku

rzeszow koncertzakrNa XX Międzynarodowe Warsztaty Piosenkarskie ZAKR pod patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzego Cyprysia i Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, napłynęła bardzo duża ilość zgłoszeń z całej Polski i z zagranicznych ośrodków polonijnych.

Rada Artystyczna Związku Polskich Autorów i Kompozytorów postanowiła zakwalifikować następujące osoby:

Marcelina Bobeł, Żaneta Chełmniak, Daniel Dobraszkiewicz, Adrian Grądziel, Magdalena Harkot, Aleksandra Idkowska, Patrycja Jurek, Julia Kawa Karolina Kobielusz Jakub Kołcz Gabriela Kurzac Agata Ewa Mociak Jaśmina Nowicka Weronika Pałys Joanna Pawłowska Aleksander Podleś Wiktoria Prajzner Yuliya Romanyuk Adrianna Rząsa Aleksandra Rząsa Oliwia Skóra Danuta Stefanko Julia Surowaniec Adam Szczypień Wiktoria Tracz Aleksandra Wajda Klaudia Zarzycka Martyna Zygadło

Warsztaty odbędą się w dniach 4 – 12 sierpnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie oraz w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Celem warsztatów jest doskonalenie umiejętności wokalnych i interpretacyjnych wykonawców z kraju i zagranicy w dziedzinie polskiej piosenki artystycznej, nauka współpracy z zespołem akompaniującym, rozwijanie kreatywności młodych artystów, poszukiwanie i budowanie wartościowego repertuaru, a także promocja polskich piosenek o trwałej wartości artystycznej.

Warsztaty poprowadzą Krystyna Prońko – gwiazda polskiej sceny muzycznej, znana z takich przebojów jak m.in. Jesteś lekiem na całe zło, Deszcz w Cisnej, Anna Czenczek – międzynarodowy juror, dyrektor Centrum sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” oraz Marek Hojda – wokalista, kompozytor, producent.

Do udziału w warsztatach napłynęła bardzo duża ilość zgłoszeń z całej Polski i z zagranicznych ośrodków polonijnych. W ramach warsztatów odbędzie się także konkurs na piosenkę premierową, ogłoszony przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR w Warszawie. Wezmą w nim udział znani artyści scen polskich, członkowie ZAKR, którzy przygotują premierowe utwory. Na scenie zaśpiewają je uczestnicy XX Międzynarodowych Warsztatów Piosenkarskich ZAKR, a najlepsze wykonania zostaną nagrodzone. Laureat głównej nagrody zostanie nominowany do udziału w XV Edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Fundatorami nagród będą m.in.: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Sejmik Województwa Podkarpackiego oraz Fundacja im. Krzysztofa Dzikowskiego.

Koncert na piosenkę premierową odbędzie się 11 sierpnia 2018 o godzinie 17.00 w Polskim Radiu Rzeszów ( wejście tylko z zaproszeniami) w którym to jury w składzie :

Krzysztof Dzikowski

Krystyna Prońko

Anna Czenczek

Tomasz Filipczak

Stanisław Klawe

Maciej Gnatowski

Jerzy Mamcarz

wybierze najlepiej wykonaną piosenkę premierową. Nagrodzone utwory będzie można usłyszeć 12 sierpnia 2018 o godzinie 19.00 na rzeszowskim Rynku.

Wstęp wolny!

Koncert Finałowy pt. „ Był taki ktoś” odbędzie się 12 sierpnia 2018 o godzinie 19.00 na Scenie rzeszowskiego Rynku gdzie finaliści z towarzyszeniem zespołu muzycznego Roberta Obcowskiego zaśpiewają utwory premierowe i największe przeboje z rep. Kasi Sobczyk.Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30