layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Rajd Szlakiem Fortecznym – Rowerem, Kajakiem, Pieszo

rajd CopyRajd rozpocznie się 20 maja (będzie to sobota) o godz. 8:00 przy Bramie Sanockiej Dolnej, która jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów rdzenia Twierdzy Przemyśl. Przy okazji rozpoczęcia rajdu będzie można zwiedzić bramę oraz wysłuchać paru słów o historii Dobrego Wojaka Szwejka.

Następnie uczestnicy przejadą rowerem trasę: Brama Sanocka Dolna- Kładka nad Sanem- Wybrzeże Jana Pawła II- ul. Grunwaldzka-Kuńkowce- Fort VIII „Łętownia”. Trasa będzie przebiegać w znacznej części wzdłuż koryta rzeki San, a pod koniec przebiegu trasy rowerowej będzie można podziwiać panoramę Pogórza Przemyskiego, Pogórza Dynowskiego i doliny Rzeki San. Na terenie Fortu uczestnicy pozostawiają rowery(będą w zamkniętym, bezpiecznym miejscu). Z fortu VIII „Łętownia” uczestnicy udadzą się wynajętym transportem do Krasiczyna, gdzie znajduję się jeden z najbardziej znanych na Podkarpaciu zespół pałacowo-parkowy.

Tam rozpocznie się druga część Rajdu czyli spływ kajakowy, który rozpocznie się od zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa podczas spływu. Następnie po zwodowaniu kajaków uczestnicy spłyną niezwykle malowniczą trasą do Ostrowa. Spływ zakończy się na wysokości przepławki dla ryb. Wtedy to rozpocznie się trzecia i ostania część imprezy czyli piesze przejście trasy : Ostrów- ul. Węgierska- Fort XVII ”Ostrów”-Fort VIII „Łętownia”. Trasa piesza przebiegać będzie po obiektach zarówno pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego Twierdzy Przemyśl, pochodzących z lat 80-tych XIX w. Zakończenie rajdu planowane jest o godzinie 17:00 na forcie VIII „Łętownia” ogniskiem turystycznym z poczęstunkiem.

Koszt rajdu do 40 uczestników – 35 zł

Koszt rajdu do 30 uczestników – 45 zł

Rajd odbędzie się przy min 20 osobach.

Liczba miejsc ograniczona.

Świadczenia gwarantowane w ramach kosztów rajdu; transport (Łętownia - Krasiczyn) , ubezpieczenie, spływ kajakiem, przewodnik na wszystkich trasach, poczęstunek na ognisku, zabezpieczenie rowerów.

Zapisy i wpłaty w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 do 16.05.17 (wtorek). Osoby zgłaszające się telefonicznie zobowiązane są do wpłat przelewem lub osobiście należności za rajd najpóźniej w terminie do trzech dni. Po tym terminie będą skreślane z listy uczestników wycieczki.

Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Przy zapisie sympatycy PTTK podają do ubezpieczenia; adres i data urodzenia.

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie jedynie z opiekunami.Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6