layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

20 edycja Satyrblues w Tarnobrzegu

tarnobrzeg satyrblues

TARNOBRZEG. SATYRBLUES. 20. edycja festiwalu Satyrblues będzie miała 2 dniową odsłonę (sobota i niedziela) i odbędzie się 14 września 2019 r. o godz. 15:00, oraz 15 września 2019 godz 16.00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul Słowackiego 2.

Jubileuszowa edycja festiwalu Satyrblues przebiegnie pod hasłem „GITARY RZĄDZĄ ŚWIATEM” i stanowić będzie kulturalny pomost między dwoma kontynentami Europą i USA, a bohaterami tej artystycznej konfrontacji będą mistrzowie gitary reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy: Ron BUMBLEFOOT Thal (USA), Marek Raduli (Polska), Daniel Popiałkiewicz (Polska), Jacek Kieller (Polska), Manu Lanvin & The Devil Blues (Francja), Dudley Taft (USA), Anthony Gomes (USA), Troy Redfern (Anglia), Doghause Sam & His Magnatones (Belgia), Slidin’Slim & Eic Hansson (Szwecja), a także Piotr Restecki, Wojtek Pilichowski i Andrej Makarewicz (trio Ratellsnake!), którzy w terminie od 11 października 2019 r. do 15 listopada 2019 r. wystąpią w Polskim Radiu Rzeszów, w studiu im. Tadeusza Nalepy. To rozbudowane wydarzenie ma na celu pokazanie kunsztu każdego z zaproszonych artystów w swoim autorskim repertuarze jak również nakreślenie możliwości najbardziej uniwersalnego stylistycznie instrumentu jakim jest gitara.

W części wernisażowej zobaczymy prace takich artystów jak: Andrzej Mleczko, Marek Grela, Miro Kowalczuk, Bożena Wójtowicz-Ślęzak, Henryk Janusz.

Każdy z uczestników festiwalu otrzyma w prezencie okolicznościowy katalog wydany w limitowanym nakładzie, a także będzie mógł spotkać się z artystami, kupić ich płyty / prace, a w przerwach między koncertami zostanie ugoszczony przez tarnobrzeską restaurację „Pele-Mele”.


Festiwal Satyrblues odbywa się cyklicznie raz w roku w Tarnobrzegu i jest jedynym tego typu przedsięwzięciem kulturalnym w Polsce i na świecie.

W dorobku posiada unikatowe wydawnictwa płytowe dokumentujące występy zapraszanych na festiwal Artystów, wydawane w limitowanych nakładach.

Od początku istnienia jest to festiwal autorski, integrujący środowiska twórcze poprzez sztukę szeroko rozumianą, a jego nazwa własna jest gościnnym mianownikiem dla wszystkich szlachetnych gatunków artystycznych. Udanie łączy dwie dyscypliny sztuki, mające wartość ponadpokoleniową i ponadczasową co Państwo potwierdzacie przyjeżdżając do Tarnobrzega całymi rodzinami.

Można tu spotkać wybitnych grafików, muzyków, fotografików, karykaturzystów, a nawet znanych dziennikarzy, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami na każdy temat.

http://www.satyrblues.pl/Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2