layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Rzeszów Breakout Days 2019

rzeszow brekout

RZESZÓW BREAKOUT DAYS 2019. Kolejna edycja festiwalu Rzeszów Breakout Days już 12-14 września!

Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy, którego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70' ograniczenia estetyczne.

Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej społeczności, jednak za cel stawiamy sobie kultywowanie oraz uhonorowanie twórczości Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa.

W czwartek 12 września odbędzie się koncert w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Rzeszów i radiowej „Trójki”.

Koncert główny odbędzie się w piątek 13 września na rzeszowskim Rynku. Podczas tego koncertu 25-lecie pracy artystycznej świętować będzie Kasia Kowalska – jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej. Kasia Kowalska jest autorką takich hitów jak „Prowadź mnie”, „Antidotum”, „A to co mam”, „Spowiedź”, „Być tak blisko”, „Co może przynieść nowy dzień”, „Coś optymistycznego”, „To co dobre”. Usłyszymy także Polę Chobot & Adama Barana, Natalię Kwiatkowską, Magdę Piskorczyk, Roberta Luberę i Piotra Nalepę.

 

Po koncercie głównym w hotelu Bristol odbędzie się koncert klubowy Martyny Jakubowicz, jedynej w swoim rodzaju wykonawczyni ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego rocka.

Tradycyjne wspólne granie przy pomniku

W sobotę, tradycyjnie już odbędzie się spotkanie przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja – uczestnicy wspólnie zagrają jeden z najsłynniejszych utworów Tadeusza i zespołu Breakout – „Kiedy byłem małym chłopcem”. Towarzyszyć będą m.in. Piotr Nalepa i Robert Lubera. Na scenie przy wieży kościoła farnego zagrają zespoły May i Sold My Soul.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na koncerty w Radiu Rzeszów i hotelu Bristol obowiązują bezpłatne zaproszenia. Bilety na koncert Martyny Jakubowicz będzie można otrzymać od środy 28 sierpnia w Estradzie Rzeszowskiej (jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwa zaproszenia). Bilety na koncert w Radiu Rzeszów będzie można wygrać w konkursach organizowanych na fanpage'u Estrady Rzeszowskiej na Facebooku.

Wydarzenie w mediach społecznościowych

http://breakoutdays.pl/pl/front/Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2