layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

lezjask organyLEŻAJSKI FESTIWAL wpisany jest na stałe w kalendarz imprez kulturalnych zarówno regionu, jak i całego kraju. Koncerty odbywają się w poniedziałki w ciągu trzech miesięcy (czerwiec, lipiec, sierpień) w Bazylice OO. Bernardynów na znajdujących się tam bezcennych organach. Organy wraz z Bazyliką i Klasztorem zostały wpisane przez Prezydenta RP na listę Narodowych Pomników Historii.

Koncerty gromadzą rzesze miłośników różnych gatunków muzyki – nie tylko poważnej. Corocznie organizatorzy zapraszają światowej sławy muzyków prezentujących najwyższy poziom artystyczny. Głównym celem Festiwalu jest promowanie i wspieranie twórczości artystycznej oraz popularyzacja muzyki organowej i kameralnej znanych kompozytorów.

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej zainauguruje 15 czerwca o godz. 19.00 we wnętrzu bazyliki recital organowy dyrektora artystycznego festiwalu prof. Józefa Serafina (na zdjęciu). W części kameralnej wystąpi Stanisław Sojka z zespołem.

Nazajutrz o tej samej porze recital organowy zaprezentują wspólnie: Karolina Kurkucińska i Maciej Wota. W części kameralnej wystąpią: gitarzysta Piotr Przedpora i skrzypaczka Julia Wrońska.

16 czerwca koncert rozpocznie się o 21:00 i będzie miał miejsce na placu przed bazyliką. Z najpiękniejszymi dziełami S. Moniuszki, F. Chopina czy K. Kurpińskiego wystąpi Orkiestra Kameralna „Polish Camerata”. 17 czerwca koncert powróci do wnętrz leżajskiej bazyliki, gdzie recital organowy zaprezentuje Jarosław Tarnawski, natomiast w części kameralnej zagra skrzypek Artur Banaszkiewicz z zespołem.

Po tym koncercie festiwal powróci już do dawnej, utartej formuły. W kolejne poniedziałkowe wieczory piękne barokowe brzmienie z leżajskich organów wydobędą światowej sławy artyści z kraju i z zagranicy, laureaci międzynarodowych konkursów i debiutanci: Jarosław Wróblewski, Daniel Prajzner, Hanna Dys, Lisa Hummel, Roman Summereder oraz prof. Andrzej Chorosiński i Michał Chorosiński. Organowe koncerty urozmaicą instrumentaliści oraz wokaliści, występujący wspólnie, bądź w solowych recitalach: „Chopin Quartet”, trębacz Tomasz Ślusarczyk z zespołem, prof. Marek Stefański i Barbara Skora.Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2