layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

10. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

rzeszow kalejdoskopPODKARPACKI KALEJDOSKOP PODRÓŻNICZY. Już w najbliższy weekend, 7 - 9 grudnia br., odbędzie się największa impreza festiwalowa o tematyce podróżniczej w województwie podkarpackim, odbywająca się nieprzerwanie od 10 lat.

Od samego początku wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, dla których chęć poznawania świata i nowych ludzi jest czymś więcej, niż tylko kolejnym sposobem spędzania wolnego czasu.

W trakcie jubileuszowej, 10. edycji Festiwalu odbędą się multimedialne pokazy fotografii, projekcje filmów podróżniczych, premierowe wystawy zdjęć oraz spotkania z autorami książek “o świecie” połączone z promowaniem najnowszych pozycji na polskim rynku wydawniczym. Impreza rozpocznie się prelekcjami dla młodzieży w ramach Akademii Młodych Odkrywców w piątkowy poranek, 7 grudnia i potrwa do późnych godzin wieczornych w niedzielę, 9 grudnia.

W pierwszym dniu wydarzenia wystąpią m.in. Małgorzata Szumska, aktorka i blogerka, która opowie o poszukiwaniu szczęścia na Filipinach, Krzysztof Starnawski, polski sportowiec ekstremalny, speleolog, taternik i ratownik TOPR - od niego dowiemy się o odkrywaniu jaskiń na najgłębszych poziomach. Gościem pierwszego dnia będzie też Przemysław Kossakowski, dziennikarz i podróżnik.

W sobotę, 8 grudnia uczestnicy PKP będą mogli posłuchać kolejnych prelegentów. Himalaista Leszek Cichy przedstawi historię zimowych wejść Polaków na K2, Miłka Raulin opowie o zdobywaniu wszystkich najwyższych szczytów Ziemi, a Ola i Karol Lewandowscy, znani z bloga Busem przez świat zabiorą widzów Kalejdoskopu na podbój Alaski i Kanady.

W niedzielę będzie okazja do spotkania z Bartkiem Dobrochem, autorem książki „Artur Hajzer. Droga Słonia”, podczas którego opowie o ekspedycjach tego wybitnego alpinisty i twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy. Piotr Tybalski, dziennikarz, fotograf i podróżnik wyjaśni, w jaki sposób „ogarnąć Islandię”. Ostatni dzień Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego zakończy koncert zespołu Raz Dwa Trzy zatytułowany Ważne Piosenki.

Program wydarzenia

Piątek, 7.12.2018 - G2A ARENA (16.00-22.00)

Bartosz Malinowski – 18 lat w drodze

Marcin Zaborowski – „Newcomers” – Rohingjowie z Mjanmy

Małgorzata Szumska – Twarze Tajfunu – o poszukiwaniu szczęścia na Filipinach

Krzysztof Starnawski – Eksploracje jaskiń na najgłębszych poziomach

Przemek Kossakowski – Wtajemniczenie

Sobota, 8.12.2018 - G2A ARENA (13.00-22.00)

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki – Łuk Karpat zimą – 2200 km zimowej wędrówki

Karolina Kania – Nowa Kaledonia – ostatnia francuska kolonia na Pacyfiku w obliczu przyszłości

Rafał Król – Kajakami po Oceanie Arktycznym dookoła Północnego Spitzbergenu

Kasia i Andrzej Mazurkiewiczowie – Wenezuela o smaku mango

Ola i Karol Lewandowscy – Busem przez świat – Alaska i Kanada

Miłka Raulin – Siła Marzeń – Korona Ziemi

Leszek Cichy – Zimowe K2 dla Polaków – w trakcie spotkania projekcja filmu dokumentalnego Dariusza Załuskiego pt. „Zimowa wyprawa K2” dotyczącego pierwszej zimowej próby Polaków na przełomie 1987/88 pod kierownictwem Andrzeja Zawady

Niedziela, 9.12.2018 - G2A ARENA (13.00-22.00)

Jakub Rybicki – Greenland Ice Trip

Bartek Dobroch – Na drodze Słonia. Podróż przez życie Artura Hajzera - spotkanie autorskie poprowadzi dziennikarz Radia Rzeszów – Janusz Jaracz

Kamila Kielar – Pacific Crest Trail – rok lodu i ognia

Piotr Pogon – Zachwyt każdym oddechem

Piotr Trybalski – Ogarnianie Islandii

Tomek Michniewicz – Chrobot. O tym, czego w podróży nie da się zobaczyć

Koncert Urodzinowy – RAZ DWA TRZY – Ważne Piosenki

Bilety na to wydarzenie nadal są dostępne. Organizatorzy przygotowali specjalne zniżki dla uczniów i studentów. Odbiór biletów zakupionych on-line odbywa się w dniu imprezy w punkcie festiwalowym w G2A Arenie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia www.KalejdoskopPodrozniczy.pl.

 

 

 Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1