layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Rynek Krosna. Świąteczne Serce Miasta

krosno serceRYNEK KROSNA. ŚWIĄTECZNE SERCE MIASTA. Nie taka zima straszna jak ją malują! 6 grudnia zapraszamy na krośnieński rynek - czekamy na najmłodszych i tych, którzy jeszcze nie wyrośli z bycia dzieckiem! Miasteczko świętego Mikołaja otwiera swoje podwoje, oferując wszystkim przybyłym coś dla oka i coś dla ucha! Na mikołajkowej scenie magiczne piosenki zaśpiewają wokaliści Studia Piosenki SWING i zespołu Dysonans, zapraszając jednocześnie do wspólnego śpiewania trzech (a może więcej) zimowych utworów.

Symbolicznie rozświetlimy wszystkie ozdoby świąteczne, witając chyba najbardziej wyczekiwanego przez dzieci gościa - Świętego Mikołaja. Na wszystkie dzieci czekają łakocie i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. W myśl nowej, krośnieńskiej tradycji w tym roku Mikołaj również przymyka oko i nikomu nie daje rózgi. Najmłodsi będą mieć okazję do udziału w zabawie „Pomocnik Mikołaja” - wymagającej skupienia, dobrych humorów i pomysłowości - będącej jednocześnie wehikułem czasu. Podróż do czasów dzieciństwa naszych rodziców za sprawą bajek wyświetlanych z projektora Ania lub Jacek i wystawa najpiękniejszych lalek i masek Teatru Maska to sposób na udany zimowy wieczór!

MIASTECZKO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Miejsce: płyta rynku, podcienia, kamienica, ul. Rynek 8, Krosno
Termin: 6 grudnia 2018, godzina 16.00-19.00

PROGRAM

godzina 16.00 Koncert Studio Piosenki SWING

godzina 16.30 Symboliczne rozświetlenie rynku

Zimowe Piosenki - wspólne śpiewanie (piosenki: „Zizizima”, „Nasza zima zła”, „Biały walczyk”)
Koncert zespołu DYSONANS

16.00-19.00 Zabawa Pomocnik Mikołaja

RetroBajki - bajki wyświetlane z projektora ANIA (kamienica, ul. Rynek 8)
Wystawa lalek i masek Teatru Maska z Rzeszowa (kamienica, ul. Rynek 8)

Zabawa „Pomocnik Mikołaja”

Po raz trzeci zapraszamy najmłodszych do udziału w zabawie „Pomocnik Mikołaja”. W tym roku ponownie sprawdzimy, na ilu pomocników może liczyć Mikołaj, kto szybko i sprawnie rozwiązuje łamigłówki, a kto chce poznać dzieciństwo rodziców. Sześć stanowisk rozmieszczonych na płycie rynku, podcieniach i w kamienicy przy ul. Rynek 8.

Jak zostać „Pomocnikiem Mikołaja” - instrukcja

Krok 1
Znajdź biuro organizacyjne. Tam odbierzesz kartę na pieczątki z krótką instrukcją.

Krok 2
Odnajdź sześć stanowisk i zmierz się z zadaniami przygotowanymi przez Mikołaja - zobaczysz je z daleka. Zdobądź wszystkie sprawności (i pieczątki) - nie zapomnij poprosić rodziców, opiekunów i przyjaciół o pomoc. To rodzinna zabawa! Mikołaj lubi płatać figle i zaskakiwać - siódme, dodatkowe stanowisko z pewnością spodoba się miłośnikom teatru!

Stanowiska i sprawności:

1. Bądź kulturalny
Poznaj cechy osoby kulturalnej! Z rozsypanych liter ułóż kulturalne słowa i zwroty.
2. Bądź rodzinny
Zgadnij, co przedstawia jeden z sześciu obrazków! Ułóż układankę, ale nie sam! Poproś o pomoc rodziców, dziadków lub przyjaciół.
3. Bądź opiekuńczy
Zaopiekuj się zmarzniętym reniferem i ubierz go w ciepłe ubrania z nowej zimowej kolekcji.
4. Miej dobrą pamięć
Zagraj w świąteczną grę i do każdego obrazka znajdź jego parę
5. Bądź zawsze uśmiechnięty
Poznaj dzieciństwo swoich rodziców! Obejrzyj bajkę z kultowego projektora ANIA, a z pewnością się uśmiechniesz.
6. Bądź zwinny
Wędka w dłoń! Spróbuj „wyłowić” prezent z worka pełnego niespodzianek.
* 7. Mały lalkarz
Wystawa lalek i masek Teatru Maska czeka!

Krok 3
Wróć z kartą do biura organizacyjnego, pochwal się zdobytymi sprawnościami i odbierz drobny upominek. Nie zapomnij, że jesteś Pomocnikiem Mikołaja - teraz musisz być grzeczny przez cały nadchodzący 2019 rok!

FABRYKA PIERNIKA

Miejsce: kamienica, ul. Rynek 8, Krosno

Termin:

8 grudnia 2018, godzina 16.00-19.00
9 grudnia 2018, godzina 11.00-19.00

W ubiegłych latach piekliśmy, dekorowaliśmy i - bądźmy szczerzy - podjadaliśmy! W tym roku również zapraszamy do „Fabryki Piernika”! Tradycyjnie zapraszamy razem z mistrzami pieczenia - Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 - do udziału w warsztatach i zabawie. Dowiecie się, jak piec i ozdabiać pierniki. Najwytrwalszych zapytamy, czy piernik wyniesiony z Fabryki ma szansę trafić na choinkę, czy zostaje zjedzony zaraz po zastygnięciu lukru. Zachęcimy też do głosowania na najpiękniejszą choinkę.

GŁOSOWANIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ

Miejsce głosowania: kamienica, ul. Rynek 8, Krosno (Fabryka Piernika)
Termin:
8 grudnia 2018, godzina 16.00-19.00
9 grudnia 2018, godzina 11.00-19.00

W grudniu na krośnieńskich podcieniach nie może zabraknąć kolorowych i pięknie przystrojonych choinek. Choinki ubrane przez dzieci z krośnieńskich przedszkoli będą ozdobą rynku, ale o tym, która z nich zasłuży na tytuł tej „najpiękniejszej”, zdecydujecie Wy! Głosowanie w „Fabryce Piernika” - 8 i 9 grudnia. Pamiętajcie, że jedna osoba może oddać tylko jeden głos.

krosno piernik

PRACOWNIA OZDÓB. WARSZTATY

Miejsce: kamienica, ul. Rynek 8, Krosno
Termin:
15 grudnia 2018, godzina 16.00-19.00
16 grudnia 2018, godzina 11.00-19.00

Dwudniowe warsztaty skierowane do dzieci i dorosłych w ubiegłych latach cieszyły się ogromną popularnością. W tym roku również zapraszamy do „Pracowni ozdób”. Instruktorzy już szykują pomysły i materiały - w ruch pójdą nożyce, nożyki do papieru, wykałaczki, metry materiałów i tony papieru, kolorowe nici, gałązki, szyszki i brokaty! Najpiękniejsze ozdoby - na choinkę czy wigilijny stół - będzie można zabrać ze sobą do domu.

WIGILIA NA RYNKU

Miejsce: Rynek, Krosno
Termin: 23 grudnia 2018, godzina 16.00

Unia Przedsiębiorczych i Prezydent Miasta Krosna zapraszają do udziału w Wigilii na krośnieńskim rynku. W programie, tradycyjnie już, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie oraz ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą choinkę.Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30