layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

TSLA EXPO RZESZÓW 2018

rzeszow tslaKONGRES I TARGI TSLA EXPO to nie tylko panele dyskusyjne z udziałem branżowych ekspertów i zaproszonych gości oraz spotkania biznesowe. Organizatorzy zadbali o szereg wydarzeń towarzyszących, atrakcji i konkursów, które sprawią, że TSLA będzie interesujące dla fanów motoryzacji, pojazdów zabytkowych, a także dla rodzin z dziećmi. Najwięcej emocji wzbudza konkurs, w którym do wygrania jest motocykl Harley-Davidson.

Przez dwa dni na zwiedzających targi czeka mnóstwo atrakcji, ale najwięcej wydarzeń zaplanowano na sobotę, 29 września. Wtedy to teren Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena w Jasionce zamieni się przestrzeń, gdzie obok zabytkowych samochodów i motocykli, pojawi się strefa rajdowa oraz żużlowa, dzieci nauczą się zasad udzielania pierwszej pomocy, a w symulatorze dachowania będzie można doświadczyć przebiegu prawdziwego wypadku samochodowego. Warto z tych atrakcji skorzystać, ponieważ mają wymiar rozrywkowy, ale także edukacyjny.

Najmłodsi uczestnicy targów będą mieć okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy w Klinice doktora Misia. Szkolenia poprowadzi firma edukacyjno-szkoleniowa PASSIO z Rzeszowa. Pod okiem ratowników medycznych dzieci doświadczą czynności ratowniczych w oparciu o specjalne metody i narzędzia, a zajęcia będą o tyle atrakcyjniejsze, że pacjentem dzieci będzie duży, pluszowy miś. Dzięki udziałowi w zajęciach dzieci nauczą się podstawowych, prostych zasad udzielania pierwszej pomocy, ponieważ nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka prostych czynności.

Ratownicy PASSIO wychodzą z założenia, że zasady postępowania w nagłych wypadkach powinien znać każdy, nawet kilkuletnie dzieci. Zdarza się przecież, że to właśnie najmłodsi są jedynymi świadkami wypadków, więc wiedza na temat jest im koniecznie potrzebna.

Ponadto na placu zabaw na najmłodszych będą czekać lubiane przez nich atrakcje: dmuchaniec „Krasnoludek” do skakania, animacje oraz malowanie twarzy.
Przez dwa dni czynne będzie biuro prasowe rajdów samochodów (będzie to symulacja prawdziwego biura), z wyspą samochodów rajdowych dookoła, a także z możliwością spotkania z uznanymi polskimi kierowcami rajdowymi. Na telewizyjnym ekranie przez cały czas będą wyświetlane rajdy samochodowe

Udział w targach zapowiedział klub żużlowy Speedway Stal Rzeszów, który w specjalnej strefie będzie popularyzować ten sport i zorganizuje mini szkółkę. Dzieci będą mogły usiąść na motocyklu, a rodzice dowiedzieć się, jak zapisać dziecko do szkoły żużla. W strefie pojawią się także znani zawodnicy rzeszowskiego klubu.
Reklama

Na fanów samochodów retro czeka nie lada gratka. Firma Piotra Polaka z Mielca, zajmująca się m.in. renowacją samochodów zabytkowych, zaprezentuje cztery wyjątkowe pojazdy. BMW Dixi - małolitrażowy samochód osobowy, który był produkowany w latach 1929–1932 przez Bayerische Motoren-Werke AG. Samochód ten, potocznie nazywany Dixi, był pierwszym samochodem seryjnym marki BMW. Łączna produkcja tego samochodu osiągnęła 15 948 egzemplarzy. Nieopodal czerwonego Dixi, stanie niebieski Pilgrim Bulldog, produkowany w latach 1985-1997. Pierwszym modelem był Bulldog, samochód turystyczny z siedzeniami 2 + 2 w stylu lat 40., opracowany przez Den Tanner w latach 1980 i 1985. Ponadto będzie można zobaczyć karoserię Jaguara C-Type, produkowanego przez brytyjską firmę Jaguar Cars w latach 1951–1953 oraz Jaguara D-Type, produkowanego w latach 1954–1957.

Na ekspozycji Rzeszowskiego Muzeum Techniki i Militariów, które w swoich zbiorach posiada odrestaurowane zabytkowe samochody, samoloty wojskowe i cywilne, pojazdy wojskowe i zabytkowe motocykle, znajdą się 4 motocykle oraz 3 samochody. Wśród nich transporter – opancerzony wóz bojowy służący do transportu piechoty i sprzętu na polu walki.

Mini wystawę starych motocykli szykuje Folwark Cyziówka z Kamionki, który na swojej stałej wystawie w Kamionce zgromadził ponad 50 motocykli m.in. z Niemiec, USA, Francji, Szwajcarii, Polski, Czech i Rosji.
Niezapomnianym przeżyciem, które sprawi, że już zawsze będziemy zapinać pasy i dbać, by w samochodzie nie pozostawiać niezabezpieczonych przedmiotów, będzie symulator dachowania od firmy PASSIO. Symulator obrazuje w zwolnionym tempie przebieg prawdziwego wypadku samochodowego z dachowaniem. Osoby siedzące wewnątrz samochodu przekonają się, jak ważną rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz zobaczą, co dzieje się z niezabezpieczonymi przedmiotami w kabinie. Przedmioty te będą symulowane przesz piłeczki.

Mateusz Mokrzycki z firmy PASSIO poprowadzi płatne szkolenie z pierwszej pomocy zakończone certyfikatem (sobota od godz.11 i piątek od godziny 12:00) Trzyczęściowe szkolenie (każde po 45 minut) obejmie resuscytację krążeniowo-oddechową, automatyczną defibrylację zewnętrzną i urazy kostno-stawowe, krwotoki. Ćwiczenia prowadzone będą na najbardziej zaawansowanym symulatorze w Polsce.

Widowiskowo zapowiada się zaplanowana na drugi dzień kongresu (29 września) symulacja wypadku masowego drogowego.

Również w sobotę odbędzie się zlot samochodów zabytkowych. Pojawią się na nim takie perełki, jak Fiat 126p EI, Fiat 125p Radiowóz Milicja, Łada 2101 (Kopiejka), Fiat 126p, VW Garbus Herbi, VW Golf 1, Mercedes W124 E320 Cabrio czy Jaguar XJSC.

Podczas targów odbędzie się także konkurs dla osób pełnoletnich, w którym do wygrania jest motocykl Harley Davidson. Szczegóły na stronie https://tslaexpo.pl/home/regulamin

Udział w targach jest płatny. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 6 zł, bilet rodzinny - 12 zł, natomiast dzieci do 12 wejdą na targi gratis, ale pod opieką rodziców. Targi będą czynne w piątek i sobotę w godz. 9-17.

Źródło: http://www.biznesistyl.pl/Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30