layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Europejski Stadion Kultury 2018

rzeszow wschodEUROPEJSKI STADION KULTURY 2018. W tym roku Europejski Stadion Kultury odbędzie się w Rzeszowie po raz ósmy, natomiast po raz szósty pod szyldem Wschód Kultury i potrwa cztery dni, od czwartku 21 czerwca do niedzieli 24 czerwca. Koncert Główny odbędzie się w piątek 22 czerwca na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

ESK to jeden z najciekawszych muzycznych festiwali w Polsce. W Rzeszowie wpisał się już na stałe w kalendarz imprez i stał się swego rodzaju kulturalną wizytówką miasta.

Podczas koncertu głównego usłyszymy kolektywy, czyli występy polskich artystów z gwiazdami z krajów Partnerstwa Wschodniego.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Już wiadomo, kto w tym roku zagra w Rzeszowie. Gwiazdą finału będzie Fink. To brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor i DJ. Współpracował z takimi artystami jak Amy Winehouse, John Legend, Banks, Professor Green, Nitin Sawhney czy Bonobo.

Zagrają też: ØRGANEK, DARIA ZAWIAŁOW, DAVID CHAKHALYAN, HAPPYSAD, BRUNETTES SHOOT BLONDES, LAO CHE, TRIO MANDILI, GOLEC UORKIESTRA, ZDOB SI ZDUB.

W ramach Wschodu Kultury oprócz ESK odbywają się także: Inne Brzmienia Art and Music Festiwal w Lublinie (28 czerwca – 1 lipca) oraz festiwal Inny Wymiar w Białymstoku (31 sierpnia – 2 września).

Szczegółowy program

21.06, czwartek

Wystawa plenerowa autorstwa Ireny Gałuszki i Bogdana Szczupaja „Europejski Stadion Kultury 2017”, ul. 3 Maja

Wystawa plenerowa „Sami o sobie”, Bulwary

9.00 - 17.00 wystawa fotografii „Karpaty Wschodnie” Jacka Wnuka, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

09.00 – 19.00 wystawa „Świat przedmiotów i wspomnień rodziców i dziadków”, Muzeum Dobranocek

09.00 - 19.00 wystawa „Dobranocki ze wschodu – Чебурашка”, Muzeum Dobranocek

12.00 – 17.00 wystawa „Jak widzimy Ukrainę?”, Atelier Aparat Caffe – ul. Grunwaldzka 24

12.15 - 17.45 (wejście na seanse dźwiękowe co 30 min), słuchowisko binauralne Ucho – dźwiękowy wehikuł, Podziemna Trasa Turystyczna, ograniczenie wiekowe: 10+

15.00 - 22.00 Street Food Festival, Klub Festiwalowy

17.30 – 20.00 „Jak jesteśmy widziani?”, Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10

18:30 wernisaż wystawy „VIOLET - akty i portrety w UV”, Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek 26

19.00 - 24.00 performance „Tableau Vivant. Żywy obraz”, BWA

19.00 - 19.45 koncert zespołu Vshood, Klub Festiwalowy

20.00 - 21.00 koncert zespołu Joryj Kłoc, Klub Festiwalowy

21.15 - 22.15 koncert zespołu The Hardkiss, Klub Festiwalowy

21.00 - 22.00 pokaz filmu „5 rozbitych kamer”, Rzeszowski Inkubator Kultury

22.06, piątek

Wystawa plenerowa autorstwa Ireny Gałuszki i Bogdana Szczupaja „Europejski Stadion Kultury 2017”, ul. 3 Maja

Wystawa plenerowa „Sami o sobie”, Bulwary

9.00 -17.00 wystawa fotografii „Karpaty Wschodnie” Jacka Wnuka, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

09.00 – 19.00 wystawa „Świat przedmiotów i wspomnień rodziców i dziadków”, Muzeum Dobranocek

09.00 - 19.00 wystawa „Dobranocki ze wschodu – Чебурашка”, Muzeum Dobranocek

10.00 – 19.00 wystawa „VIOLET - akty i portrety w UV”, Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek 26

12.00 – 17.00 wystawa „Jak widzimy Ukrainę?”, Atelier Aparat Caffe – ul. Grunwaldzka 24

12.00 - 03.00 Street Food Festival, Klub Festiwalowy

12.00 - 14.00 warsztaty tworzenia bajkowych lalek, Klub Festiwalowy

12.15 - 17.45 (wejście na seanse dźwiękowe co 30 min), słuchowisko binauralne Ucho – dźwiękowy wehikuł, Podziemna Trasa Turystyczna, ograniczenie wiekowe: 10+

17.30 – 20.00 wystawa „Jak jesteśmy widziani?”, Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10
18.00 - 18.45 spotkanie z Marcinem Zaborowskim, Podziemna Trasa Turystyczna

18:50 - 20:00 projekcja filmu "Koudelka. Shooting holy land", Podziemna Trasa Turystyczna

20.00 - 24.00 Koncert Główny, Stadion Miejski

24.00 - 03.00 silent disco, Klub Festiwalowy

23.06, sobota

Wystawa plenerowa autorstwa Ireny Gałuszki i Bogdana Szczupaja „Europejski Stadion Kultury 2017”, ul. 3 Maja

Wystawa plenerowa „Sami o sobie”, Bulwary

9.00 - 17.00 wystawa fotografii „Karpaty Wschodnie” Jacka Wnuka, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

09.00 – 19.00 wystawa „Świat przedmiotów i wspomnień rodziców i dziadków”, Muzeum Dobranocek

09.00 - 19.00 wystawa „Dobranocki ze wschodu – Чебурашка”, Muzeum Dobranocek

09.00 – 11.00 warsztaty „Fotografia górska i podróżnicza na przykładzie ukraińskich Karpat”, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

11.00 – 18.00 wystawa „VIOLET - akty i portrety w UV”, Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek 26

12.00 – 03.00 Street Food Festival, Klub Festiwalowy

12.00 - 18.00 zawody taneczne Battle of the East, Przystań na lato

12.15 - 17.45 (wejście na seanse dźwiękowe co 30 min), słuchowisko binauralne Ucho – dźwiękowy wehikuł, Podziemna Trasa Turystyczna, ograniczenie wiekowe: 10+

13.00 – 15.00 wernisaż wystawy fotografii „Karpaty Wschodnie” Jacka Wnuka, diaporama „Fotografia podróżnicza”, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

14.00 – 17.00 warsztaty komiksu, Klub Festiwalowy

14.00 – 18.00 warsztaty dla dzieci i dorosłych „Słowiańskie duchy dobrych życzeń”, Klub Festiwalowy

14.00 – 18.00 Smyk Arena, Klub Festiwalowy

14.00 – 18.00 warsztaty plastyczne dla dzieci, Klub Festiwalowy

14.00 – 20.00 Global Village, Klub Festiwalowy

15.00 – 17.00 warsztaty „Fotografia górska i podróżnicza na przykładzie ukraińskich Karpat”, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

17.00 - 19.00 projekcje animacji z 6. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, spotkanie z dyrektorem Festiwalu Piotrem Kardasem, Muzeum Dobranocek

17:30 wystawa „DUOWERNISAŻ | Poznajmy się” RSF, ul. Matejki 10, kontynuacja: 18:30 Atelier Aparat Caffe, ul. Grunwaldzka 24

17.30 – 19.00 „Jak jesteśmy widziani?”, Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10

18.00 - 20.00 „Euroshorts jedzie na Wschód” – pokaz filmów krótkometrażowych, Klub Festiwalowy

18:30 - 21:00 wystawa „Jak widzimy Ukrainę?”, Atelier Aparat Caffe – ul. Grunwaldzka 24

19.30 - 21.00 “Ogrody przyjemności”, Teatr Odela, fontanna na Bulwarach

20.15 - 22.15 koncert Electro East: YUKO i Band [O], Klub Festiwalowy

19.30 - 21.00 koncert “Wysocki. Wschody i zachody”, Rynek

20.00 - 21.30 performance taneczny “Słowiańskie wianki Kupałki”, Fontanna Multimedialna

21.00 - 22.00 koncert “Red Rexen Temple”, Rynek

22.00 – 23.00 koncert PITZ feat Mazzoll i performance Bartosza Nalepy „Świecenie”, BWA

22:30 - 23:50 monodram „St. Nicholas” w wykonaniu Szymona Kuśmidra, Podziemna Trasa Turystyczna

22.30 - 03.00 silent disco, Klub Festiwalowy

24.06, niedziela

Wystawa plenerowa autorstwa Ireny Gałuszki i Bogdana Szczupaja „Europejski Stadion Kultury 2017”, ul. 3 Maja

Wystawa plenerowa „Sami o sobie”, Bulwary

9.00 - 17.00 wystawa fotografii „Karpaty Wschodnie” Jacka Wnuka, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

09.00 – 19.00 wystawa „Świat przedmiotów i wspomnień rodziców i dziadków”, Muzeum Dobranocek

09.00 - 19.00 wystawa „Dobranocki ze wschodu – Чебурашка”, Muzeum Dobranocek

10.00 – 13.00 wystawa „Jak widzimy Ukrainę?”, Atelier Aparat Caffe, ul. Grunwaldzka 24

10.00 – 13.00 wystawa „Jak jesteśmy widziani?”, Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10

11.00 – 13.00 warsztaty teatralne z Szymonem Kuśmidrem, Klub Festiwalowy

11.00 – 18.00 wystawa „VIOLET - akty i portrety w UV”, Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek 26

12.00 – 03.00 Street Food Festival, Klub Festiwalowy

12.15 - 17.45 (wejście na seanse dźwiękowe co 30 min), słuchowisko binauralne Ucho – dźwiękowy wehikuł, Podziemna Trasa Turystyczna, ograniczenie wiekowe: 10+

14.00 – 17.00 warsztaty komiksu, Klub Festiwalowy

14.00 – 18.00 warsztaty dla dzieci i dorosłych „Słowiańskie duchy dobrych życzeń”, Klub Festiwalowy

14.00 – 18.00 Smyk Arena, Klub Festiwalowy

14.00 – 18.00 warsztaty plastyczne dla dzieci, Klub Festiwalowy

14.00 – 20.00 Global Village, Klub Festiwalowy

17.00 - 18.00 Brave Kids, pochód z ul. 3 Maja do Klubu Festiwalowego

17.00 - 19.00 koncert „Odgłosy zanikającego świata” Kamila Radzimowskiego i Krzesimira Dębskiego, Rynek

18.00 - 20.00 Art Celebration vol. 6 „People of art”, Filharmonia Podkarpacka (wstęp na bezpłatne zaproszenia)

18.00 - 19.00 koncert Jeszcze 8 godzin, Klub Festiwalowy

19.00 - 20.00 koncert Key Story, Klub Festiwalowy

19.00 - 20.00 spektakl “Shafa”, Teatr Maska (wstęp na bezpłatne zaproszenia)

20.00 - 22.00 transmisja meczu Polska - Kolumbia, Klub festiwalowy

20.00 - 22.00 transmisja meczu Polska - Kolumbia, Rynek



Kalendarz wydarzeń

Listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2