layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Odkryj biegówki w Bieszczadach

161220 biegowki1ODKRYJ BIEGÓWKI W BIESZCZADACH. Bieszczady są doskonałym terenem do odbywania wędrówek narciarskich. Łagodne trasy „krainy dolin” doskonale wpiszą się w upodobania narciarzy biegowych a długie pasma połonin zadowolą wyposażonych w narty skitourowe.Generalnie dla narciarstwa w Bieszczadach wykorzystuje się znakowane szlaki piesze. Nie wszystkie jednak szlaki nadają się do podróżowania np. na nartach biegowych. Najlepsze i dedykowane szlaki narciarzom biegowym znajdziemy przede wszystkim w okolicy Wetliny, Ustjanowej oraz Woli Michowej.

Trasa Biegowa pasmo Żukowa:

Na malowniczych stokach Żukowa znajdują się jedne z najdłuższych tras w Polsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Trasy podzielone na odcinki o długości 1,5km, 3km, 5km, są na bieżąco przygotowywane a skorzystać z nich mogą zarówno amatorzy zaczynający swoją przygodę w tej dyscyplinie jak i zaawansowani biegacze oraz zawodnicy, których bardzo często można zauważyć trenujących na trasach Żukowa.
Trasy umieszczone są w miejscowości Ustianowa przy wjeździe do Ustrzyk Dolnych, na które trafić możemy dzięki znakom informacyjnym. Przebiegają one wzdłuż ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej BdPN oraz szlakach rowerowych, dzięki czemu stoki Żukowa funkcjonują, jako atrakcja turystyczna nie tylko w sezonie zimowym , ale również przez cały rok.

161220 trasy ustrzyki

Trasy okolic Wetliny:

Trasa żółta ma swój pocztątek w centrum Wetliny, na niewielkim placu (składzie drewna) pomiędzy dawnym budynkiem Nadleśnictwa Wetlina i stacją benzynową Grosar z jednej strony a mostem nad rzeką Wetlinką z drugiej strony. Trasa łatwa, dobra również dla początkujących, choć nieco trudniejsza od trasy zielonej. Niezwykle widokowa, o kilku możliwych wariantach przebiegu. Najdłuższa pętla ma długość około 3450 metrów.Trasa czerwona rozpoczyna się niemal na początku Wetliny (od strony Cisnej), obok sklepu i baru p. Ireny Reszka. Dodatkowy punkt charakterystyczny to nieczynny kiosk Ruchu. To w tym miejscu od głównej szosy, tzw. wielkiej pętli bieszczadzkiej, odchodzi w bok droga, która niemal od razu rozwidla się na dwie odnogi. Chcąc wybrać się na czerwoną trasę należy kierować się w odnogę prawą i iść cały czas prosto dalej kierując się już znakami. Następnie, zaraz za ostatnimi zabudowaniami, trasa odbija w prawo na łąkę, w kierunku pieszego szlaku turystycznego (żółtego) prowadzącego na Przełęcz Orłowicza na Połoninie Wetlińskiej. Po niecałych 2 km, już na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zaraz za charakterystycznymi "schodami" trasa odbija w prawo, by ostatnie 3 km biec u stóp Hnatowego Berda. Koniec trasy czerwonej ma miejsce niedaleko szkoły w WetlinieTrasa zielona jest trasą najłatwiejszą (biegnie torowiskiem nieczynnej kolejki wąskotorowej) i zazwyczaj najlepiej utrzymaną, przez co najbardziej popularną. Zaczyna się w pobliżu kościoła w Wetlinie, biegnie przez całą wieś, aż do wsi Smerek. Po drodze przecina się dwukrotnie z trasą niebieską, a pod koniec przebiega w pobliżu trasy żółtej, dzięki czemu mamy możliwość wyboru różnych wariantów trasy na każdy dzień.Trasa niebieska rozpoczyna się na końcu Wetliny, tuż za mostem (od strony Smereka, Cisnej). Kiedy trasę wytyczano biegła tamtędy jedna droga pod górę, teraz drogi są dwie - proponujemy kierować się lewą odnogą, która jest łatwiejsza. Po minięciu torów kolejki wąskotorowej (trasa zielona) idziemy cały czas drogą pod górę. Po minięciu ostatnich zabudowań należy przez łąkę dojść do lasu i tam kierować się za znakami w prawo. Trasa kończy się pomiędzy Wetliną a Smerekiem, gdzie łączy się z trasą zieloną.

Trasa czerwona rozpoczyna się niemal na początku Wetliny (od strony Cisnej), obok sklepu i baru p. Ireny Reszka. Dodatkowy punkt charakterystyczny to nieczynny kiosk Ruchu. To w tym miejscu od głównej szosy, tzw. wielkiej pętli bieszczadzkiej, odchodzi w bok droga, która niemal od razu rozwidla się na dwie odnogi. Chcąc wybrać się na czerwoną trasę należy kierować się w odnogę prawą i iść cały czas prosto dalej kierując się już znakami. Następnie, zaraz za ostatnimi zabudowaniami, trasa odbija w prawo na łąkę, w kierunku pieszego szlaku turystycznego (żółtego) prowadzącego na Przełęcz Orłowicza na Połoninie Wetlińskiej. Po niecałych 2 km, już na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zaraz za charakterystycznymi "schodami" trasa odbija w prawo, by ostatnie 3 km biec u stóp Hnatowego Berda. Koniec trasy czerwonej ma miejsce niedaleko szkoły w Wetlinie.

Trasa zielona jest trasą najłatwiejszą (biegnie torowiskiem nieczynnej kolejki wąskotorowej) i zazwyczaj najlepiej utrzymaną, przez co najbardziej popularną. Zaczyna się w pobliżu kościoła w Wetlinie, biegnie przez całą wieś, aż do wsi Smerek. Po drodze przecina się dwukrotnie z trasą niebieską, a pod koniec przebiega w pobliżu trasy żółtej, dzięki czemu mamy możliwość wyboru różnych wariantów trasy na każdy dzień.

Trasa niebieska rozpoczyna się na końcu Wetliny, tuż za mostem (od strony Smereka, Cisnej). Kiedy trasę wytyczano biegła tamtędy jedna droga pod górę, teraz drogi są dwie - proponujemy kierować się lewą odnogą, która jest łatwiejsza. Po minięciu torów kolejki wąskotorowej (trasa zielona) idziemy cały czas drogą pod górę. Po minięciu ostatnich zabudowań należy przez łąkę dojść do lasu i tam kierować się za znakami w prawo. Trasa kończy się pomiędzy Wetliną a Smerekiem, gdzie łączy się z trasą zieloną.

161220 trasy wetlina

Inne trasy biegowe:

  • Roztoki Górne – przełęcz nad Roztokami Górnymi – Rypi Wierch (1003m npm) – Manewa (1020m npm) – Czerpnia (929m npm) – Balnica – Wola Michowa (szlak niebieski i żółty)
  • Przełęcz Przysłup (parking pod Matragoną 745m npm) – Wołosań(1071m npm) – Jaworne (992mnpm) – Wola Michowa (bez szlaku, szlak czerwony)
  • Duszatyn – Chryszczata (998m npm) – przełęcz Żebrak (816mnpm) – Krąglica (948mnpm) – Wola Michowa (szlak czerwony, bez szlaku)
  • Zubeńsko – Wysoki Groń (905m npm) – Wierch nad Łazem – Rydoszowa (880m npm) – Wola Michowa (szlak niebieski i żółty)
  • Komańcza – ścieżka przyrodniczo – historyczna po Komańczy i okolicy

www.aktywnebieszczady.pl

http://www.bieszczady-biegowki.pl/trasy-narty-biegowe.htm

http://bieszczady-zima.pl/narty-bieszczady/narty-biegowe-tras/

http://biegowkiwbieszczadach.pl/Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4