layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Ruszają świąteczne jarmarki i kiermasze

171207 jarmarkiŚWIĄTECZNE JARMARKI I KIERMASZE. Przepiękne ozdoby choinkowe, wiejskie smakołyki, wyroby rękodzieła artystycznego. W Województwie Podkarpackim rusza coraz więcej świątecznych jarmarków. Wybraliśmy kilka miejsc, które warto odwiedzić.

XIII Podkarpackie Regionalia

16 grudnia na terenie Podkarpackiego Centrum Hurtowego AGROHURT S.A. przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie odbędą się XIII Podkarpackie Regionalia. To także okazja, by skosztować i nabyć tradycyjne świąteczne potrawy przygotowane przez producentów branż spożywczych, wędliniarskich, owoców i warzyw oraz Koła Gospodyń Wiejskich i lokalne szkoły gastronomiczne. Podczas Podkarpackich Regionalii odbędą się m.in.: pokazy kulinarne, florystyczne oraz rękodzieła artystycznego, gry, zabawy oraz konkursy z nagrodami, a wszystko to, przy udziale skrzypiec, kontrabasu i pięknych głosów.

Kiermasz rozpocznie się o godz. 8.00. O godz. 9.00 odbędzie się pokaz kulinarny szefa Kuchni, o 9.30 – pokaz florystyczny, o 10.00 – zabawy i konkursy z nagrodami. Zakończenie planowane jest na godz. 12.00.


 III Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy

III Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy  to  dwa dni atrakcji na Rynku Miejskim w Boguchwale - świąteczne wyroby na wigilijny stół, wędliny, pieczywo, miody, stroiki, gwiazdy betlejemskie, światełka i ozdoby, choinki, biżuteria, smakołyki i duży wybór rękodzieła, a do tego muzyka na żywo, warsztaty dla dzieci i spotkanie z Mikołajem.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 16 grudnia o godz. 14:00. Będzie to dzień szczególnie artystyczny, z licznymi warsztatami dla dzieci, pachnący piernikami, z rękodziełem i gwiazdami betlejemskimi, zaś w niedzielę 17 grudnia od godz. 9:00 na Rynku Miejskim i sali wystawienniczej będzie można wybrać coś dla siebie na ponad 40 stoiskach handlowych.

Nie zabraknie wyrobów wędliniarskich, tradycyjnych wypieków, potraw przygotowanych do degustacji i zakupu przez lokalnych wytwórców, karpia wigilijnego, ozdób, bombek i światełek. Producenci lokalnych smakołyków stanęli na wysokości zadania i dzięki temu czeka nas szeroki asortyment: sery, chleby, miody.  Rękodzielnicy zaprezentują ogrom przepięknych ozdób świątecznych i nie tylko. Swoje dzieła wykonane w czasie zajęć artystycznych pokażą także niepełnosprawni ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Boguchwała i Grupa Aktywna Kobieta.


 Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy

Prezydent Przemyśla zaprasza na Rynek Starego Miasta:

w piątek - 15 grudnia - w godzinach 12.00 – 20.00

w sobotę – 16 grudnia – w godzinach 10.00 – 20.00 

w niedzielę – 17 grudnia – w godzinach 10.00 – 20.00

Na Jarmarku znajdziecie mnóstwo cacuszek, które idealnie się sprawdzą jako świąteczne upominki. Na naszych straganach będzie można znaleźć m.in. szopki, bombki choinkowe, wigilijne dekoracje i stroiki, wyroby rękodzielnicze, biżuterię, szkło, kalendarze i choinki. Nie zabraknie również świątecznych przysmaków: pierogów, uszek, domowych ciast, ciasteczek, wędlin, serów, miodów, grzańców i wielu, wielu innych…

Jarmarkowi towarzyszyć będą warsztaty i konkursy dla dzieci, degustacje i koncerty.


 17. Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy, Przemyśl

17 grudnia br. na 17. Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy do klubu Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu zaprasza Centrum Kulturalne w Przemyślu.  

Głównym celem Jarmarku jest promowanie sztuki ludowej regionu. Na kiermaszu swoje rękodzieła związane z tym świątecznym okresem wystawią twórcy z Podkarpacia. Zaproszony zespół folklorystyczny zaśpiewa kolędy i pastorałki, a także zaprosi na degustację potraw wigilijnych.

Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Szopki domowe i akcesoria kolędnicze”, który skierowany jest do osób dorosłych oraz do młodzieży i dzieci z „mistrzem” (czyli mistrz i uczeń).


 Jarmark Bożonarodzeniowy w Jarosławiu

Gwarem, muzyką, dekoracjami świątecznymi i stoiskami wystawców wypełni się jarosławski Rynek w dniach 18-22 grudnia. Będzie można kupić nietuzinkowe prezenty. W organizację przedsięwzięcia włączył się Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu razem z Pracownią Jarosławskiego Centrum Ceramiki Artystycznej.

 

Zapraszamy również do:

Lutowiska: Kiermasz Bożonarodzeniowy    16 grudnia

Iwonicz Zdrój: Kiermasz Bożonarodzeniowy  17 grudnia

Ustrzyki Dolne Jarmark Bożonarodzeniowy  17 grudnia

Oleszyce: Kiermasz Bożonarodzeniowy 20 grudnia

Lubaczów: Kiermasz Bożonarodzeniowy 22 grudnia

 

 

 

 Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31