layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Dni otwarte funduszy europejskich

dni otwarteDNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH. Zapraszamy do udziału w IV edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich, która odbędzie się w terminie: 18-21 maja 2017 r. Jest to akcja skupiająca przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów Funduszy Europejskich, którzy raz w roku udostępniają społeczeństwu efekty swoich przedsięwzięć.

18 maja 

Miejsce: Dwór w Babicach Godz. 10.00 - 12.00 „Edukacja i zabawa w dworze w Babicach”

  • rajd pieszy ze Szkoły Podstawowej w Babicach do Zespołu dworskiego ,
  • zwiedzanie dworu w Babicach,
  • gry i zabawy integracyjne, sportowe
  • ognisko
  • stoiska informacyjne
  • wystawy tematyczne

Miejsce: Pałac Humnickich w Birczy Godz. 10.00 - 14.00 „Pałac Humnickich w Birczy odkrywa swoje tajemnice”

Wszystkich chętnych zapraszamy do zwiedzenia piwnic zabytkowego pałacu Humnickich w malowniczo położonym parku w Birczy, w którym jak głosi legenda widywany jest duch birczańskiego strażnika. Na zwiedzających czeka przewodnik, który będzie odkrywał tajemnice pałacowych piwnic.

19 maja

Miejsce: Koszary w Siedliskach - Szkoła Podstawowa Godz.10.00 „Kultura fizyczna w Twierdza Przemyśl”

Szkoła Podstawowa w Siedliskach zaprasza na wystawę „Twierdza Przemyśl”, która będzie dostępna w Sali wielofunkcyjnej Zespołu koszarowego w Siedliskach.

Na terenie obiektu planowany jest także turniej piłki nożnej drużyn szkolnych z Gminy Medyka i Miasta Przemyśl.

Miejsce: Ścieżka historyczno-przyrodniczo-dydaktyczna Stubno-Starzawa-Kalników Godz. 10.00 - 14.00

„Zielona klasa” w Stubnie

„Historycznie w Gminie Stubno”
Gmina Stubno zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie pieszym Ścieżką historyczno-przyrodniczo-dydaktyczną Stubno-Starzawa-Kalników.

Na trasie znajdują się 3 cmentarze z okresu I wojny światowej. Powstały one w czasie walk na przedpolach Twierdzy Przemyśl. Ścieżka przebiega przez piękne krajobrazowo tereny i rezerwaty przyrody.

Na uczestników akcji czekają także inne atrakcje tj.

  • zajęcia historyczne, których celem jest przybliżenie wiedzy na temat bohaterów regionu z okresu I i II wojny światowej, a także okresu PRL-u.
  • pokaz montażu słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły w Stubnie i prezentacja dotycząca m.in. wykorzystania środków unijnych na opiekę nad starymi żołnierskimi cmentarzami
  • ognisko na terenie „Zielonej Klasy w Stubnie”

20 maja

Miejsce: Trasa: Brama Sanocka Dolna - Kładka nad Sanem - Wybrzeże Jana Pawła II - ul. Grunwaldzka -Kuńkowce - Fort VIII „Łętownia”- Krasiczyn – Ostrów - ul. Węgierska - Fort XVII ”Ostrów”- Fort VIII „Łętownia”

Godz. 8.00 - 17.00

„Rajd Szlakiem Fortecznym – Rowerem, Kajakiem, Pieszo”

Urząd Miejski w Przemyślu oraz Przemyski Oddział PTTK zapraszają do udziału w „Rajdzie Szlakiem Fortecznym – rowerem, kajakiem, pieszo”. Rajd rozpocznie się o godz. 8:00 przy Bramie Sanockiej Dolnej, która jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów rdzenia Twierdzy Przemyśl, przy okazji rozpoczęcia rajdu będzie możliwość zwiedzenia bramy oraz wysłuchania paru słów o historii Dobrego Wojaka Szwejka. Następnie uczestnicy przejadą rowerem trasę: Brama Sanocka Dolna- Kładka nad Sanem- Wybrzeże Jana Pawła II- ul. Grunwaldzka-Kuńkowce- Fort VIII „Łętownia”. Trasa będzie przebiegać w znacznej części wzdłuż koryta rzeki San, a pod koniec przebiegu trasy rowerowej będziemy mogli podziwiać piękną panoramę Pogórza Przemyskiego, Pogórza Dynowskiego no i oczywiście Doliny Rzeki San. Na terenie Fortu uczestnicy pozostawiają rowery(będą w zamkniętym, bezpiecznym miejscu). Z fortu VIII „Łętownia” uczestnicy udadzą się wynajętym transportem do Krasiczyna, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych na Podkarpaciu Zespół Pałacowo-Parkowy, tam rozpocznie się druga część Rajdu czyli spływ kajakowy. Rozpocznie się od zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa podczas spływu. Następnie po zwodowaniu kajaków uczestnicy spłyną niezwykle malowniczą trasą do Ostrowa. Po drodze będzie możliwość podziwiania wschodniego Fliszu Karpackiego oraz przepięknych krajobrazów. Spływ zakończy się na wysokości przepławki dla ryb. Wtedy to rozpocznie się trzecia i ostania część imprezy czyli piesze przejście trasy : Ostrów- ul. Węgierska- Fort XVII ”Ostrów”-Fort VIII „Łętownia”. Trasa piesza przebiegać będzie po obiektach zarówno pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego Twierdzy Przemyśl, pochodzących z lat 80-tych XIX w. Zakończenie rajdu planowane jest o godzinie 17:00 na forcie VIII „Łętownia” ogniskiem turystycznym z poczęstunkiem.

Miejsce: Fort VIII Łętownia, Fort IX Brunner, Fort X Orzechowce Godz.14.00

„Rowerem zwiedzamy Twierdzę Przemyśl”. Dla uczestników imprezy zaplanowaliśmy Forteczny Rajd Rowerowy z propozycją dwóch tras do wyboru:

-Trasa krótka: Ostrów, Kuńkowce, Fort VIII Łętownia, Przemyśl – Lipowica, Fort IX Brunner, Fort X Orzechowce;

- Trasa główna: Ostrów, Kuńkowce, , Fort VIII Łętownia, Cmentarz Wojenny żołnierzy I Wojny Światowej w Bełwinie, Maćkowice, Ujkowice, Fort X Orzechowce;

-meta Rajdu Fort X Orzechowce – ognisko wraz z poczęstunkiem

Ponadto dla uczestników rajdu zaplanowano lekcje historii i gry w terenie.

Start rajdu na parkingu Delikatesów Piotruś Pan w miejscowości Ostrów.Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6