layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Maskarada – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy

1maskarada CopyMASKARADA. Jak co roku w maju Maska zaprasza na Maskaradę – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy. W tym roku mamy dla miłośników teatru aż sześć festiwalowych dni. Od 14 do 19 maja zaprezentujemy aż 18 przedstawień – jedenaście z nich to spektakle konkursowe, siedem – w tym otwierający festiwal premierowy „Tylko jeden dzień” prezentować będziemy poza konkursem.

W tym roku szczególne miejsce w programie Maskarady zajmą spektakle w reżyserii Marcina Jarnuszkiewicza. Pokażemy trzy przedstawienia tego zmarłego we wrześniu 2016 roku wybitnego reżysera i scenografa: zrealizowany w 2013 roku w warszawskim Teatrze Baj spektakl „Gęś, śmierć i tulipan”, „Wielkie pytanie” z Teatru Pinokio oraz „Całe królestwo króla” Teatru Animacji. Pozostałe propozycje festiwalowe także wpisują się w klimat teatru tego wybitnego artysty – jego spokojnej narracji, dającej czas na przyjrzenie się kreowanemu na scenie światu. Idąc za jego myśleniem o sztuce, proponujemy teatr bez wielosłowia, stawiający pytania dotyczące kondycji człowieka i jego miejsca w świecie. Odpowiadający na ważne pytania i podejmujący ważne tematy. Próbujący ukazać to, co nieuchwytne, co pozostaje poza słowami. Używając zróżnicowanych środków wyrazu, twórcy przedstawień, które znalazły się w programie tegorocznej Maskarady, nie mizdrzą się do młodej widowni, ale traktują ją jak mądrego partnera w ważnej, choć czasem trudnej rozmowie. A przy tym ani przez chwilę nie nudzą – bawiąc i wzruszając, opowiadając zaskakujące historie.

Podczas wieczornego nurtu przedstawień dla młodzieży będzie rozmaicie pod względem formy, nastroju i podejmowanych tematów, ale nieodmiennie interesująco. Zaprezentujemy między innymi „Pomnik” Wrocławskiego Teatru Lalek - opowieść o pewnym sposobie postrzegania świata, który wraz z końcem komunizmu wcale się nie zdezaktualizował. Spektakl przedstawiający historię budowy największego pomnika Stalina, przepełniony iście czeską ironią i dystansem, jest jednocześnie bolesną diagnozą współczesności. Pokażemy także niekonwencjonalną inscenizację „Króla Maciusia Pierwszego” w reżyserii Konrada Dworakowskiego, będącą budowaną za pomocą obrazów opowieścią o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły, odbiegającą od tradycyjnego, opartego na fabule sposobu narracji. Ciekawą propozycją będzie także spektakl – serial w odcinkach, czyli zrealizowane w konwencji fotoplastykonu przedstawienie „Sekrety Szekspira” w wykonaniu Teatr Sztuk.

Konkursowe spektakle oceniać będzie jury profesjonalne i dziecięce, zostanie także przyznana nagroda tajnego jurora.

Równie ciekawym i silnym punktem programu będą w tym roku imprezy towarzyszące festiwalowi. Z wielką radością zaprosimy Państwa na spektakle plenerowe, spotkania z twórcami, warsztaty, wystawy, czytania dramatu i panel poświęcony twórczości Marcina Jarnuszkiewicza, prowadzony przez dr. hab. Tadeusza Kornasia z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Bilety w cenie 15-20 zł można nabyć w kasie teatru i online

Na część spektakli i wszystkie wydarzenia towarzyszące wstęp wolny.

W załąvczeniu program Festiwalu

Załączniki:
Pobierz plik (Maskarada_ulotka DL_druk.pdf)Maskarada_ulotka DL_druk.pdf[ ]4632 kB


Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6