layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Powraca „Przystanek Bieszczady”

170310 przystanekPOWRACA „PRZYSTANEK BIESZCZADY”. Już 23 marca Discovery Channel wyemituje pierwszy odcinek kolejnej serii dokumentu „Przystanek Bieszczady”. Tym razem filmowcy wybrali się m.in. na wypał oraz uczestniczyli w zrywce drewna.

Bieszczady to miejsce magiczne, trudno dostępne, w którym wiedzie się spokojne życie w zgodzie z naturą. Tak myśli większość, ale czy to jest prawda? Czy dwumetrowe zaspy śnieżne, niebezpieczna i trudna wycinka drzew, to naprawdę warunki na spokojne życie?

Program „Przystanek Bieszczady” pokazuje niezwykłe i charyzmatyczne osobowości. Ludzie, którzy zapuścili korzenie w tym dzikim regionie, każdego dnia stawiają czoła wielu wyzwaniom. Latem - gwałtowne burze, a zimą - silne śnieżyce hartują i uczą dostosowania się do trudnych warunków. Rodowici mieszkańcy to w większości twarde i nieustępliwe charaktery. Wiedzą co to ciężka praca, ale potrafią również czerpać z niej radość. Nie brakuje im również poczucia humoru, o czym widzowie będą mieli okazję wielokrotnie się przekonać.

W nowych odcinkach przyjrzymy się pracy drwali i zrywkarzy, codziennie walczących z wymagającymi warunkami pogodowymi, by ściąć kilka wielkich buków. Wadliwy sprzęt, a niekiedy konflikty wśród pracowników nie ułatwiają zadania, jednak zarówno drwale z Bukowca jak i Grudzińscy nie poddają się żadnym ograniczeniom. Dla nich wycinka drzew, wiążąca się z pracą na wysokościach w najbardziej stromych i najwyższych punktach bieszczadzkich lasów, to codzienność. To, co jednak najważniejsze, to silna międzyludzka więź, która ich łączy. Kiedy w okolicy wybucha pożar, obowiązki tracą na znaczeniu, każdy po kolei rzuca wszystko, by ratować ludzi w potrzebie i dobytek ich życia.

W programie zobaczymy także jak ze zanikającym już zawodem wypalacza drewna, radzi sobie Zygmunt. 70-latek, który codziennie przerzuca tonę drzewa. Zaszyty w bieszczadzkiej głuszy, z dala od rodziny, nie traci wigoru i uśmiechu, bo choć ma ciężki zawód, to kocha tę robotę. W nowych odcinkach nie zabraknie również tego, co nieodzownie kojarzy się z Bieszczadami - ucieczki od miejskiego pędu, momentu zatrzymania się, refleksji oraz wielu innych, inspirujących bohaterów, którzy każdego dnia podejmują własne wyzwanie życia, mieszkając w świecie poza światem.

Nowy sezon: czwartek, 23 marca, 22:00

http://www.discoverychannel.pl/video/Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6