layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

100 mln zł dla przedsiębiorców z Bieszczad na tworzenie sieciowych produktów

190214 wschodniaDOTACJE UNIJNE-TURYSTYKA. Przedsiębiorcy z Bieszczad i Mazur otrzymują kolejną szansę na dofinansowanie inwestycji. Czeka na nich aż 100 mln zł w ogłoszonym naborze projektów na „Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP”.

Tworzenie produktów sieciowych, czyli oferowanie produktów i usług pod jedną marką nie dotyczy już tylko konsorcjów. Możliwość pozyskania dotacji, obok konsorcjum MŚP, otrzyma teraz także pojedynczy przedsiębiorca. Będzie mógł on sfinansować z dotacji swój produkt lub usługę, które wejdą w skład już istniejącego lub właśnie tworzonego produktu sieciowego, nawet jeżeli pozostałe jego elementy nie są objęte wsparciem.

Jeżeli o dofinansowanie wystąpi konsorcjum MŚP, otrzyma premię - dodatkowe punkty podczas oceny projektu.

"Wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku" - mówi podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak komentując zmiany wprowadzone w tegorocznym konkursie.

Zyskają również firmy, których produkt sieciowy obejmuje infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Teraz będą mogły ją włączać w większej skali, bo wsparcie obejmie nowe typy obiektów. Ponadto na tego typu inwestycje można uzyskać wyższy niż do tej pory poziom dofinansowania - aż 80%. Zwiększony został też limit finansowania miejsc noclegowych – te koszty mogą stanowić nawet 35% kosztów kwalifikowalnych projektu.

"Naszym celem jest wzrost poziomu innowacyjnych inwestycji prywatnych, w tym również tych z branży turystycznej w makroregionie Polski Wschodniej" – dodaje Adam Hamryszczak.

Kolejnym ułatwieniem jest niższy minimalny próg kosztów kwalifikowalnych projektu (obniżony z 7 do 5 mln zł). To umożliwi realizację także mniejszych inwestycji – zmiana istotna szczególnie dla tych firm, które będą starały się o dotację w pojedynkę.

"Polska Wschodnia, a w szczególności Bieszczady i Mazury, to idealne miejsce do rozwoju przemysłu czasu wolnego" – podsumowuje wiceminister.

Wnioski o dofinansowanie można składać od 28 lutego do sierpnia br., obowiązują rundy.

Wnioski przyjmować będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

***

Program Polska Wschodnia jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i ma służyć rozwojowi innowacyjności i konkurencyjności pięciu województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Z Programu dofinansowywane są projekty nastawione na biznes: aktywizacja start-upów, wdrażanie innowacji w MŚP, zdobywanie zagranicznych rynków, rozwój firm z wykorzystaniem wzornictwa przemysłowego oraz projekty infrastrukturalne: drogi, ekologiczny transport miejski, koleje. Całkowity budżet programu to ponad 8 mld zł.

Źródło: https://www.miir.gov.plKalendarz wydarzeń

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31