layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

[VIDEO] Przy lotnisku w Jasionce powstanie hotel

170427 hotel

Holiday Inn Express czwartej generacji - hotel jakiego nie ma jeszcze w Polsce zostanie wybudowany w Jasionce obok portu lotniczego i G2A ARENA.W dniu 26 kwietnia br., zarząd portu podpisał w tej sprawie umowę ze spółką Chopin Airport Development. Zgodnie z umową liczący 120 pokoi obiekt ma być oddany do użytku w pierwszej połowie 2019 roku. Hotel będzie działał pod marką Holiday Inn Express w ramach globalnej sieci Intercontinental Hotel Groups (IHG).

 

Umowa została podpisana podczas konferencji prasowej, w której wzięli udział: Marszałek Województwa Podkarpackiego- Władysław Ortyl, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka - Michał Tabisz, prezes CAD - Gheorghe Marian Cristescu oraz dyrektor ds. Strategii i Rozwoju CAD - Adam Pilczuk.

Bardzo się cieszę, że jesteśmy dzisiaj w Rzeszowie. Długo rozmawialiśmy na temat naszej współpracy. I jesteśmy pod wrażeniem tych wszystkich realizacji: piękne lotnisko, centrum kongresowe. To robi na nas wrażenie – zapewniał podczas spotkania prezes CAD – G. Cristescu.

Dodał, że liczy na współpracę pomiędzy lotniskiem, G2A ARENA i przyszłym hotelem. Gheorghe Cristescu mówił też o tym, że hotel, który będzie budowany w Jasionce jest nowym produktem na rynku hotelarskim, jakiego jeszcze nie ma w naszym kraju.

Marszałek W. Ortyl mówił z kolei, że hotel był długo wyczekiwaną i potrzebną inwestycją w tym rejonie.

Bardzo nas cieszy, że jest to hotel najnowszej generacji. Zawsze mówimy, że jesteśmy regionem innowacyjnym, więc dobrze, że i w tym obszarze te innowacje do nas trafiają, bo one wcale nie muszą się przecież wiązać tylko z lotnictwem czy z przemysłem – podkreślał marszałek W. Ortyl, który uczestniczył w podpisaniu umowy na budowę hotelu.

Prezes portu lotniczego w Jasionce, Michał Tabisz mówił, że cieszy go fakt, iż obok lotniska powstanie hotel tak znanej marki, gdyż będzie to promocja dla całego województwa.

Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że Rzeszów i Podkarpacie to są ciągle marki na dorobku. A posiadając tak znaną markę jak Holiday Inn zwiększamy szansę na to, że biznesmen czy turysta, zastanawiając się nad wyborem lokalizacji, widząc, że jeżeli ma możliwość skorzystania z marki, którą zna na świecie to zdecyduje się tu przyjechać – tłumaczył prezes portu w Jasionce M. Tabisz.

Hotel, który powstanie w Jasionce ma być 120-pokojowy, a jego budowa ma kosztować od 25 do 28 mln złotych. Obiekt ma być innowacyjny, dostosowany głównie do potrzeb klientów, którzy są w podróży służbowej.

Filozofią firmy i produktu Holiday Inn czwartej generacji jest optymalizacja pewnych rozwiązań. Będzie to głównie hotel dedykowany klientowi korporacyjnemu, który będzie w nim krótko, dzień, dwa dni i będzie w nim pracował, dlatego w wielu różnych miejscach we wspólnej przestrzeni będą porty USB, monitory, tablety do sprawdzenia poczty. To będą innowacyjne rozwiązania zapewniające najnowsze technologie – zapewniał dyrektor ds. Strategii i Rozwoju CAD - Adam Pilczuk.

Spółka Chopin Airport Development to część Przedsiębiorstwa Państwowego “Porty Lotnicze”, jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Podstawową misją i celem spółki jest zagospodarowanie obszarów okołolotniskowych poprzez rentowną realizację projektów hotelowych. W chwili obecnej w portfolio spółki znajdują się 4 hotele: czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott przy Lotnisku Chopina, trzygwiazdkowe hotele Hampton by Hilton zlokalizowane przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku oraz trzygwiazdkowy hotel wypoczynkowy Best Western Jurata na Półwyspie Helskim.

 Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6